Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W środę, w cyklicznej audycji w Radio Kołobrzeg prowadzonej przez Piotra Rybczyńskiego, w której brałem udział z Mariuszem Wolańskim, komentowaliśmy, że kampania wyborcza była spokojna i nie było większych przegięć. Dzień trzeba chwalić po zachodzie słońca. Pojawił się ktoś, kto sięgnął dna. Moim zdaniem, mamy do czynienia z obrzydliwą manipulacją, w którą w dodatku wciągnięto naszą redakcję. To zwykły polityczny prymitywizm, który nie ma do czynienia nic z dbałością o zwierzęta. Chodzi o filmik wyemitowany na Facebooku jednej z poznańskich organizacji, zajmujących się zwierzętami. Wykorzystano w nich część naszych materiałów, celem uderzenia w kandydata na prezydenta Jacka Woźniaka. W dodatku, materiały te zostały wykorzystane w innym kontekście, niż formalnie padały w oryginalnej części. Jest to naszym zdaniem zwykła manipulacja i granie na uczuciach wyborców. Nasza redakcja nigdy nie wyrażała zgody, aby jej materiały dziennikarskie były wykorzystywane bez naszej akceptacji w bieżącej walce wyborczej. W dodatku, przedstawiane fakty wyglądają inaczej, niż prezentuje je fundacja.

Nikomu w Kołobrzegu bliżej nieznana organizacja pojawiła się w 2016 roku przy okazji przetargu na schronisko dla zwierząt. Postawiła ogromną ilość bardzo poważnych zarzutów, w tym śmierci zwierząt. Wybuchł skandal. Wraz z upływem kolejnych dni, tygodni i miesięcy, okazało się, że afera przez poznańską fundację była nadmuchana. Zarzutów organizacji nie potwierdziła kontrola urzędników, radnych miejskich, Inspekcji Weterynaryjnej, Najwyższej Izby Kontroli, ani wreszcie Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu. Teoretycznie ucichła sprawa, psy niby mają się dobrze, choć do naszej redakcji zaczęły napływać podpisane z imienia i nazwiska donosy na samą fundację. I to ze Szczecinka. Organizacja nigdy do tego się nie odniosła. Ale z letargu obudziła się przed wyborami. I to przed drugą turą. Zbieg okoliczności? Może wreszcie ludzie z Poznania zajmą się faktycznym pomaganiem zwierzętom, a nie rozkręcaniem afer i politykowaniem, zwłaszcza poprzez granie na ludzkich instynktach.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, w tym:
- Awantura o schroniska nadmuchana? (przeczytaj)
- Zarzuty pod adresem schroniska (przeczytaj)
- Manipulacja w sprawie schroniska? (przeczytaj)
- Uderz psem a efekt gwarantowany (przeczytaj)
- Kontrola w schronisku bez zarzutów (przeczytaj)
- NIK o schronisku: nie ma nieprawidłowości (przeczytaj)
- Prokuratura umarza postępowanie (przeczytaj)

W naszej redakcji, poglądy polityczne są podzielone, a jako dziennikarze mamy do nich prawo. Osobiście, wiem kogo popieram i już to publicznie powiedziałem, wskazując na Annę Mieczkowską. To są jednak moje prywatne poglądy. Jako dziennikarz nie zgadzam się na takie wykorzystywanie naszej pracy, a jako politolog, nie mogę obojętnie przejść obok wyborczej manipulacji, w dodatku na podstawie naszej pracy, zwłaszcza, że podczas realizacji tematów związanych z tą organizacją próbowano mnie zastraszać. Trafiono pod zły adres. Teraz, sprawę przekazaliśmy administracji Facebooka, a jeśli nie odniesie to rezultatu, trafi ona do organów ścigania.

Robert Dziemba
redaktor naczelny

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama