Few Clouds

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Miasto buduje grilla i zmienia zasady grillowania

Powracamy do tematu grillowania w Kołobrzegu. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kołobrzeg (zobacz) radni zmienili "Regulamin korzystania z terenów zieleni miejskiej". Poprzedni pochodził sprzed niemal 20 lat. Uregulowana została m.in. kwestia grillowania na terenie administracyjnym miasta Kołobrzeg. Do tej pory było to zabronione. Kilka lat temu miasto pytała rady osiedli, gdzie miałyby pojawić się miejsca do grillowania (przeczytaj).  Teraz, takie miejsce do grillowania i spędzania wolnego czasu powstaje w zabytkowym Parku Dąbrowskiego. Teraz, obowiązuje zakaz palenia ognisk i rozpalania grilla poza terenami do tego wyznaczonych.

Przy okazji, prezydent Anna Mieczkowska uregulowała kwestie poruszania się w parkach i na placach miejskich. Pisaliśmy o tym (przeczytaj). Przepis regulaminu uzyskał teraz brzmienie: "zakazuje się poruszania się rowerem jedno i wielośladowym z wyjątkiem patroli służb porządkowych, poza wyznaczonymi ciągami rowerowymi".