Few Clouds

14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

67-latek na rowerze zatrzymany na S6

Kierowcy przejeżdżający obok przecierali oczy ze zdumienia, zastanawiając się, jak ktoś mógł wpaść na tak niebezpieczny pomysł. Na szczęście jeden z nich powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, dzięki czemu prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

Mężczyzna zjechał z węzła przy Bezprawiu i poruszał się rowerem pod prąd w kierunku Rymania. Droga ekspresowa, zgodnie ze swoją nazwą, to droga szybkiego ruchu, gdzie na dwujezdniowej trasie samochody mogą osiągać prędkość do 120 km/h. Dlatego właśnie rowerzyści mają zakaz wjazdu na tego typu drogi.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Dla 67-letniego rowerzysty ta niebezpieczna wyprawa zakończyła się mandatem w wysokości 250 złotych. Pracownicy obsługi drogi S6 otworzyli bramę awaryjną, co pozwoliło mężczyźnie bezpiecznie opuścić trasę.