Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

lwp kołobrzeg

Tegoroczna impreza „Bój o Kołobrzeg”, zrealizowana przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, pokazała w sposób dobitny, jak wielkim zainteresowaniem w Polsce i poza jej granicami cieszy się polska historia Kołobrzegu i jej odtwarzanie. Zaznaczmy tu – nie pruska historia, ale historia niedaleka, patrząc na 1000 lat dziejów miasta nad Parsętą. Otwarta pozostaje kwestia tego, jak ta impreza wyglądać będzie w roku przyszłym na 70-lecie walk o Kołobrzeg. Jak zawsze, wszystko rozbija się o środki finansowe.

Impreza organizowana w marcu zależna jest w dużej mierze od pogody. Inaczej jest w wakacje, gdy jest ciepło, a do Kołobrzegu przybywają dziesiątki tysięcy turystów. Tegoroczne lato udowodniło, że gdy nie ma pogody, turyści nie mają co robić w Kołobrzegu. Poza muzeum, basenami i nielicznymi koncertami i kilkoma festiwalami, nie mamy dla nich żadnej oferty. Na koncerty gwiazd, kołobrzeżanie jeździli do gminy Kołobrzeg. Przykład z ostatniego weekendu – koncert grupy „Wilki” w Przećminie. Próbą odpowiedzi na tę potrzebę była organizacja 5 lat temu Zlotu Zimnowojennego w Kołobrzegu. Niestety, wobec braku wolnego terenu pod tak dużą i rozwijającą się imprezę, trzeba było przenieść ją do Podborska. Przyczyną był konflikt pomiędzy prywatną firmą a miastem, w zakresie zajętych działek przy ul. Koszalińskiej.

Sukces „Boju o Kołobrzeg” jest tożsamy z sukcesem innych imprez o charakterze wojskowym w regionie czy w Polsce. Niedawno, GRH Wybrzeże i GRH Kołobrzeg przebywały na Zlocie w Bornym Sulinowie. Tam, impreza wojskowa jest głównym projektem promującym miasto. Przyjeżdżają na nią tysiące turystów z regionu, ale także z Polski. Zlot jest dla nich celem samym w sobie. Kołobrzeg, jako miasto ze wspaniałą historią militarną i wojskową, imprezy zlotowej nie ma. Być może tegoroczne wydarzenia, a właściwie ich brak, uświadomi nam potrzebę zmian w tym zakresie. Po II Zlocie Zimnowojennym pozostały przeloty samolotów Su22 nad morzem. Pozostaje także teren przy ul. Koszalińskiej, do końca roku będący w zajęciu firmy handlującej towarem wojskowym. Co będzie w 2020 roku, to temat otwarty.

Robert Dziemba

lwp kołobrzeg
lwp kołobrzeg
lwp kołobrzeg
lwp kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama