Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Płyta Babci Dynamit na 40-lecie kapeli

Kto w Kołobrzegu nie zna "Babci Dynamit"? Zapewne są takie osoby, ale warto te braki nadrobić. Także braki w dyskografii, bo kapela wydała właśnie nowy krążek, a na nim znajdziemy 21 kawałków z lat 1984-2024. Płytę można nabyć bezpośrednio u członków zespołu - Sołtys czeka.

"Babcia Dynamit" powstała w 1984 roku w Kołobrzegu i od początku grała typową dla tego okresu muzykę punkrockową, a potem związała się ze środowiskiem skinheadów. Zespół działał do 1989 roku. Potem były próby reaktywacji, ale wreszcie w 2015 roku się udało. I trzeba powiedzieć, że to muzyczne zmartwychwstanie jest z pożytkiem dla kołobrzeskiego krajobrazu muzycznego, gdyż nawiązuje ona swoją twórczością do pamiętnych lat 80-tych. Obok niebanalnych aranżów, epatuje bezkompromisowymi tekstami (chociażby kawałek "Celebryci", czy "Kariera świń", ale nie tylko...). Nie brakuje w niej akcentów patriotycznych, ale także związanych z Kotwicą Kołobrzeg i ojczyzną biało niebieską.

Na płycie znajdziemy także utwór "Kołobrzeska Giełda", nawiązujący do osiedla, według dawnej nomenklatury Kniewskiego/Pomorska/Zwycięzców. Giełda była miejscem szczególnym w kołobrzeskim krajobrazie, podobnie jak muzyka "Babci Dynamit", zaliczana przez sam zespół do kołobrzeskiego Street Folku Ol (kliknij).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama