Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wracają agawy w donicach, na moście pojawią się kwiaty

W naszej cyklicznej audycji Studio Reduta gościliśmy miejską ogrodnik, jak widać zrobiło się już wiosennie w parkach i na ulicach. Zakwitły już żonkile i krokusy, które pięknie zdobią nasze parki, szczególnie ten na Placu 18 Marca. Mieszkańcy pytają na portalach społecznościowych miejską ogrodnik Monikę Buśko - Kuś o róże, i jak mówi naszej redakcji ogrodnik posadzono prawie 1000 w parku 18 Marca oraz na Skwerze Miast Partnerskich. Dlaczego róż nie ma na rondach? Ograniczamy sadzenie kwiatów na rondach z uwagi na ich krótkie kwitnienie i małą odporność na spaliny i trudne warunki .Nie chcemy aby zima ronda były puste ,stad wybory roślin zimozielonych i traw. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, ruszyły też prace na placu zabaw na ulicy Dubois, której autorką i projektantką jest również Monika Buśko-Kuś. Będzie tam nowe oświetlenie, nowa nawierzchnia, ławki oraz nasadzenia. Zabawki będą podzielone na strefy wiekowe. Nie zabraknie instrumentów muzycznych, hamaków i innych nowoczesnych urządzeń. Będą tam też warzywniki dla dzieci.

Nowością w tym roku będą donice z kwiatami na kołobrzeskim moście. Będą to specjalne dwustronne donice, solidnie przykręcone do barierek. Przymiarki już się odbyły. Wytypowano most na Łopuskiego. Tego wcześniej w Kołobrzegu nie było. Sięgamy po nowe wyzwania, jesteśmy uzdrowiskiem, znanym miastem i nie możemy się tego bać - mówiła w Studio Reduta miejska ogrodnik.

Powrócą również donice z Agawami na skwer 18 Marca. Uprawy w pojemnikach dają możliwość wzbogacania ogrodu o rośliny, które nie mogą być sadzone bezpośrednio do gruntu ze względu na swą wrażliwość na chłody. Aromatyczne pomarańcze  bananowce,czy agawy posadzone w pojemnikach i wystawiane do ogrodu czy na skwery miejskie ,wnoszą element egzotyki w ciągu letnich miesięcy,ale na zimę trzeba je przenieść do pomieszczenia ogrzewanego.Tak też działo się w Kołobrzegu,w okresie kiedy miasto stało się uzdrowiskiem.
Szereg donic wchodzących w skład większej kompozycji,śmiałość rozwiązań wywołuje największe wrażenie.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama