Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg  z umową wsparcia na program in vitro

Po 50 tysięcy złotych trafi do Kołobrzegu i Koszalina. To fundusze Urzędu Marszałkowskiego na realizację w 2022 roku programów leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Gotowe są już umowy wsparcia dla obu samorządów. Dofinansowanie to efekt decyzji zachodniopomorskiego sejmiku podjętej podczas marcowej sesji. W sumie w tegorocznym budżecie województwa na działania in vitro zaplanowano ćwierć miliona złotych.

Miasto Kołobrzeg i Miasto Koszalin to pierwsi tegoroczni beneficjenci marszałkowskiej pomocy na programy in vitro. Oba samorządy posiadają zatwierdzone programy leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego swoich mieszkańców. Dokumenty obowiązują do 2023 roku. Przypomnijmy, że Kołobrzeg sięga po dofinansowanie po raz trzeci. zł. Koszalin z pomocy korzysta po raz drugi.

Informacja, że Kołobrzeg i Koszalin przystępują w 2022 roku do realizacji programów in vitro bardzo cieszy. Wierzę w dobry skutek, bo warto w ten sposób inwestować w rodzinę. Nie ma nic bardziej wspaniałego dla rodziców, jak radość z posiadania potomstwa – mówi członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Dofinansowanie dla Miasta Kołobrzegu pozwoli na zrefundowanie każdej parze zakwalifikowanej do programu in vitro jednokrotnej procedury medycznej do kwoty 5 tys. zł. W 2022 roku kołobrzeski samorząd miejski przeznaczył na ten cel w sumie 100 tys. zł, z czego połowę w tej kwocie stanowi właśnie dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie umożliwi wykonanie 20 procedur.

Z kolei kwota przyznana Miastu Koszalin umożliwi zrefundowanie każdej parze zakwalifikowanej w Koszalinie do programu in vitro jednokrotnej procedury medycznej do kwoty 5 tys. zł. W 2022 roku Miasto Koszalin zaplanowało na ten cel w sumie 100 tys. zł. Połowę w tej kwocie stanowi dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie umożliwi wykonanie 20 procedur.

Gminy, aby uzyskać marszałkowskie fundusze, wystąpiły z pisemnym wnioskiem. Maksymalna kwota dofinansowania z budżetu województwa zachodniopomorskiego mogła wynieść do 50% wartości programu polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w danym roku. Pomoc finansowa została udzielona jednostkom samorządu terytorialnego, które posiadały – pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – program polityki zdrowotnej w zakresie in vitro oraz dokonały wyboru realizatora programu.

Urząd Marszałkowski udziela wsparcia finansowego na procedury in vitro od 5 lat. Jak dotąd przeznaczono na ten cel ponad 700 tys. zł. Dofinansowanie otrzymały samorządy miejskie ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Nowogardu i Szczecinka.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama