Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Cieślicka: uwaga na wyjazdy feryjne w okresie COVID [wideo]

Aneta Cieślicka, która była gościem "Studio Reduta", w którym rozmawialiśmy m.in. o problemie wyjazdów w czasie ferii zimowych. Jak mówi powiatowy rzecznik prawo konsumentów, wiele osób już zapomniało, ale nie obowiązują obecnie przepisy chroniące konsumentów w okresie COVID'19. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest fakt, że jeśli zachorujemy na koronawirusa lub trafimy na kwarantannę, a wpłaciliśmy zaliczkę na wycieczkę lub opłaciliśmy hotel, nie będzie nam przysługiwał automatyczny zwrot pieniędzy. Więcej, co do zasady nie otrzymamy nawet złotówki zwrotu. Warto sprawdzać ogólne warunki, pod którymi zawieramy umowy w okresie pandemii bez ochrony konsumentów, bo może to bardzo pokrzyżować nasze plany urlopowe.

Z Anetą Cieślicką rozmawiamy także o płaceniu za przedłużanie gwarancji. Polacy kupują dużo sprzęty AGD, RTV oraz komputerów, a sprzedawcy oferują im tak zwaną gwarancję przedłużoną. - Uważajmy! - apeluje rzeczniczka. Gwarancja nie jest bowiem w większości przypadków przedłużana, za to konsument wykupuje ubezpieczenie na określonych warunkach, nie zawsze korzystnych. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama