18 maja 2024    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2024
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Od piątku 27 czerwca w starostwie można wyrazić swoje poparcie pod projektem ustawy zabezpieczającej strażaków z ochotniczych straży.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą podpisać się pod projektem ustawy zabezpieczającej finansowo strażaka OSP, który uległ wypadkowi podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Akcja zainicjowana została przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ustawy o zmianie ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej” z siedzibą w OSP Ustronie Morskie ul. Geodetów 1; 78-111 Ustronie Morskie www.osp.ustronie-morskie.pl/zmieniamy-ustawe.

W tym celu w obu budynkach Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu(przy Placu Ratuszowym 1 i przy ul. Gryfitów 4-6) w Biurze Obsługi Klienta zostały wyłożone projekty ustawy oraz listy, na których mieszkańcy mogą się podpisywać, by pomóc strażakom ochotnikom. Warto się podpisać, gdyż nie zapominajmy, że strażacy ochotnicy są bardzo często pierwsi na miejscu zdarzeń i bezinteresownie niosą pomoc wszystkim potrzebującym. Niestety, gdy oni w akcji odniosą rany, nie przysługuje im pomoc państwa. Zmieńmy to pamiętając, że bezpieczny strażak jest podstawą każdej bezpiecznej gminy.