17 maja 2024    |    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon
17 maja 2024
    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

Tamborski: Gdyby nie Unia Europejska nie byłoby S6 czy Pendolino

Na początku audycji, starosta poinformował o najbliższej sesji, która została zwołana przez komisarza wyborczego na poniedziałek 6 maja. Wtedy zostanie wybrany przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego, wiceprzewodniczący, a także starosta i zarząd powiatu.

W środę 1 maja minie 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z Tomaszem Tamborskim rozmawiamy o 20-leciu powiatu we wspólnocie europejskiej przez pryzmat środków unijnych, które Polska, a także nasz powiat pozyskiwały z budżetu unijnego. - Gdyby nie Unia Europejska, nie byłoby drogi S6 czy składów Pendolino - podkreśla starosta. To inwestycje w drogi, szkoły, wszelaką infrastrukturę publiczną. Dlatego jednocześnie nasz rozmówca podkreśla, że w zbliżających się wyborach poprzez ugrupowania proeuropejskie, a nie te optujące za polexitem.

W audycji podsumowujemy także ostatnie lata działalności Tamborskiego w powiecie kołobrzeskim, od inwestycji, przez sprawy społeczne po politykę. Więcej w audycji (współpraca płatna).