Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mirosław Tessikowski: Jestem człowiekiem z zasadami

W audycji "Wokół Powiatu" rozmawiamy ze starostą Mirosławem Tessikowskim. Na początku, nowy starosta podsumował okres kampanii wyborczej wskazując atmosferę, jaka w niej była i projekcje z innych komitetów wyborczych. - Nawet spotkaliśmy się ze zdaniem takim, że wy to nawet klubu w radzie powiatu nie utworzycie, bo w zasadzie wynik jest przesądzony - mówi Mirosław Tessikowski. Nie ukrywa, że tego rodzaju głosy były irytujące, natomiast Koalicja Obywatelska skupiała się na ciężkiej pracy, spotkaniach i rozmowach z wyborcami. Jak dodaje, liczono na 6-7 mandatów, a ostatecznie, skończyło się na ośmiu i wygranych wyborach. - Wynik nas zaskoczył, ucieszył. Mamy olbrzymią satysfakcję, a jednocześnie mamy świadomość dużego mandatu, jaki nam wyborcy udzielili - dodaje. Koalicja Obywatelska zawarła umowę koalicyjną ze Wspólnotą Samorządową Powiatu Kołobrzeskiego, w wyniku której radni Rady Powiatu Kołobrzeskiego wybrali na starostę właśnie Mirosława Tessikowskiego, a na wicestarostę Jacka Kusia. Warto podkreślić, że Mirosław Tessikowski uzyskał największe poparcie spośród wszystkich kandydatów do rady powiatu, poparło go niemal 1100 wyborców.

Przy okazji warto wspomnieć o kwestii umowy, która przewiduje zmianę na funkcji starosty za 2,5 roku. Wówczas, funkcję tę obejmie Jacek Kuś, a Mirosław Tessikowski zostanie wicestarostą. Zmiana nastąpi w listopadzie 2026 roku. - Jestem człowiekiem zasad. Umów należy dotrzymywać. Niezależnie od wszystkich okoliczności ja umowy dotrzymam. Wierzę, że wszystkie strony tego porozumienia będą tej umowy przestrzegały i myślę, że to też będzie z pożytkiem dla naszego powiatu - mówi starosta. Jednocześnie zauważa, że zagłosowało na niego 11 radnych, a w ramach umowy koalicyjnej powinien otrzymać 12 głosów poparcia w wyborach na starostę. - Nie jestem człowiekiem, który będzie doszukiwał się czy rozpamiętywał, dlaczego 11 a nie 12 głosów. Mam nadzieję, że osoby, które nie oddały na mnie głosu zgodnie z porozumieniem, zweryfikują swoją ocenę i moją osobę, i myślę, że przekonam ich do siebie.

Z nowym starostą rozmawiamy także o inwestycjach. Jak mówi Mirosław Tessikowski, zdaje sobie sprawę, że tego co należy zrobić jest bardzo dużo i rozmowy na ten temat już trwają. Takim newralgicznym problemem jest drogownictwo i komunikacja w powiecie kołobrzeskim, na które skarżyli się wyborcy i mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego. Zdaniem starosty, kluczem do inwestycji jest rozsądne gospodarowanie środkami i współpraca, po pierwsze, z kołobrzeskimi parlamentarzystami. Powiat liczy na środki zewnętrzne i zmianę systemu oraz zasad utrzymania remontów dróg. Przyznaje, że 40% z 300 kilometrów dróg powiatowych nadaje się do natychmiastowego remontu, gdy remont kilometra drogi to około 1 mln zł. - Mieszkańców nie obchodzą te problemy, jak pozyskiwać środki. Mieszkańcy oczekują, że ich dzieci nie będą w błocie szły do autobusu, żeby dojechać do szkoły, że nie będą musieli objeżdżać mostu w Kłopotowie - dodaje starosta. Jednocześnie liczy na współpracę z wicemarszałek Anną Bańkowską. - Jestem przekonany, przy pracowitości Anny Bańkowskiej, przy jej staraniach o Kołobrzeg, przełoży się to dość mocno na to, że będziemy mieli możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych przez Urząd Marszałkowski. Ja widzę taką rolę Anny Bańkowskiej, absolutnie gwarantuję możliwie najlepszą współpracę ze strony starostwa kołobrzeskiego i wierzę, że Kołobrzeg na tym awansie Anny Bańkowskiej wyłącznie zyska.

W audycji rozmawiamy także o przyszłotygodniowej sesji rady powiatu, na które wybrany zostanie nowy skarbnik. Funkcję tę ma objąć Marta Chorchos. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama