Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To, że kierowcy będą przeklinali drogowców za zamknięcie mostu w Dźwirzynie na czas sezonu - było pewne. Ale za chaos komunikacyjny i informacyjny?


To co dzieje się z obu stron zamkniętego mostu dźwirzyńskiego zwielokrotnia nie tyle wysoka temperatura, ile brak informacji o potencjalnym objeździe, a przede wszystkim totalny brak miejsca do zawrócenia spod przeprawy przez rzekę.

- Tego, kto to wymyślił, powinny w tym kanale utopić - krzyczy jeden z kierowców. - Ani spod tego mostu zawrócić, bo tu wszystko jest zastawione, ani nie ma informacji którędy jechać. Jest tylko znak, że most jest zamknięty. I co ja mam dalej robić? - pyta turysta ze Śląska. Pretensje mają również kierowcy autobusów z obu stron Kanału Reskiego. - Od strony kołobrzeskiej jeszcze jako tako można zawrócić, ale tu jest tyle samochodów, że dochodzi do kolizji, a o kłótniach z kierowcami to w ogóle nie warto wspominać - mówi kierowca autobusu prywatnej firmy. - Koledzy od strony gryfickiej mają niewielkie szanse na zawrócenie spod mostu, a przecież tu dowożą ludzi, których my zabieramy do Kołobrzegu. To jest skandal i nieporozumienie.

Pretensje do drogowców mają również piesi, bo most jest zaniedbany, ma dziury i nie budzi zaufania. - Zbudowali most z boku dla pieszych i stoi zamknięty - mówi mieszkaniec Dźwirzyna. - Oni w ogóle nic z tym nie robią. To ja się pytam: po co ten most zamykali?

Przy moście od strony kołobrzeskiej interweniuje Straż Miejska. Tyle, że cały czas tam stać nie może, więc przy moście dalej panuje chaos. Powiększają go jeszcze skargi właścicieli funkcjonującej przy moście smażalni ryb. Urząd Morski, który jest właścicielem terenu, wypowiedział im dzierżawę ze skutkiem na październik. Sezon trwa, a oni mają trudności w zarabianiu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama