Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Janusz Gromek - prezydent miasta, ogłosił dziś na antenie Radia Kołobrzeg, że w kołobrzeskiej PO nie będzie prawyborów kandydata na urząd prezydenta.


Do audycji publicystycznej Jarosława Banasia na antenie kołobrzeskiej rozgłośni przyszedł Janusz Gromek, Henryk Bieńkowski i Jacek Woźniak.  W odpowiedzi na pytanie o prawybory w PO, Janusz Gromek stwierdził, że nie będzie prawyborów i że on też chce kandydować na urząd prezydenta: - Nie ukrywam, że tą kandydaturą jestem też ja - powiedział Gromek. Dodał, że decyzję ostateczną w sprawie tego, kogo Platforma Obywatelska poprzez w wyborach na prezydenta Kołobrzegu, podejmą władze wojewódzkie partii. Kiedy to nastąpi, o tym Gromek mówić nie chciał.

Henryk Bieńkowski, na pytanie Jarosława Banasia o "podział ponad podziałami" po wyborach samorządowych odpowiedział, że on w przeciwieństwie do obecnego prezydenta, proponuje Radę Bezpieczeństwa Miasta, w której zasiadaliby przedstawiciel wszystkich klubów w Radzie Miasta. Byłoby to ciało doradcze prezydenta, które komunikowałoby go z radnymi. Za to prezydent Janusz Gromek kategorycznie opowiedział się za krzyżami w naszym mieście i sprzeciwił się budowie minaretów, bo jego zdaniem Kołobrzeg jest katolickim miastem. Takiemu stawianiu sprawy sprzeciwił się Jacek Woźniak, który przypomniał, że wolność wyznania jest wolnością konstytucyjną.

Audycja "Rozmowy z widokiem na ratusz", którą prowadzi Jarosław Banaś, odbywa się na żywo w każdą środę o godz. 10.05 w Radio Kołobrzeg.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama