19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

informacje kołobrzeg, zdrojowa,rondoBez miasta, z budżetu powiatu przy poparciu inicjatywy przez różne organizacje, starosta Tomasz Tamborski ogłasza budowę ronda na ul. Zdrojowej.

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Zdrojowej, Solnej i Reymonta. Taką decyzję podjął starosta Tomasz Tamborski. Koszt inwestycji to 110 tysięcy złotych. Starosta liczył na to, że połowę środków da miasto, ale prezydent Janusz Gromek stwierdził, że w tym roku takiej kwoty pieniędzy w budżecie nie ma. Ale Tamborski do przyszłego roku czekać nie chce. Prace ruszą już w przyszłym tygodniu.

- Ze względu na fakt, że pomysł ronda i tego rozwiązania na skrzyżowaniu ulic Reymonta, Zdrojowej i Solnej, spotkał się z dużym poparciem społecznym, zarówno Komisja Komunalna Rady Miasta, Regionalne Stowarzyszenie Turystyczno-Uzdrowiskowe, jak i sami mieszkańcy zgłaszali swoje poparcie dla powstania ronda, starosta Tomasz Tamborski zadecydował, że rondo w tym roku jednak powstanie. Wychodząc naprzeciw budżetowi miasta, zaproponował prezydentowi, że powiat sam sfinansuje w tym roku budowę ronda, a miasto odda połowę kosztów w roku 2015. Dołożymy wszelkich starań, aby rondo powstało do końca czerwca tego roku oczywiście - mówi Marlena Wachowska, rzecznik prasowy starosty. Prace mają trwać codziennie do godziny 14, tak, aby nie utrudniać ruchu w godzinach popołudniowych szczytów.

informacje kołobrzeg, zdrojowa,rondo
Fot. P. Dawid