19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

informacje kołobrzeg, budżet,mieszkańcy,ocenaDo wydania się pół miliona złotych, a mieszkańcy złożyli niemal 50 projektów do realizacji. Zespół oceniający wybierze 15, a reszta w rękach kołobrzeżan.

Dzisiejsze spotkanie zespołu oceniającego miało charakter wstępny. Krótko omówiono złożone przez mieszkańców projekty. Wyjaśniono, że dwa wnioski zostały odrzucone, w tym jeden, gdyż miałby być zrealizowany na terenie gminy Kołobrzeg, a nie miasta. Ustalono, że projekty zostaną wycenione, a urzednicy opracują również listę tych projektów, które miasto już realizuje lub realizować zamierza. Teraz członkowie zespołu oceniającego mają zapoznać się z projektami. My, ze swojej strony, staramy się wyjaśnić, jak niektórzy do tego zespołu trafili i czy odbyło się do zgodnie z zarządzeniem prezydenta, ale do tego tematu wrócimy już wkrótce.

A oto lista projektów zgłoszonych przez mieszkańców:

L.p.

Tytuł zadania

1.

Budowa parkingu przy ul. Koniecpolskiego

2.

Przebudowa ul. Spacerowej

3.

Remont ulicy Krzemienieckiej w Podczelu

4.

Remont ulicy Ostrobramskiej w Podczelu

5.

Stworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów „Kołobrzeski Rower Miejski”

6.

Bulwar nad Parsętą

7.

Tablica z nazwą ulicy – Kujawska

8.

Zagospodarowanie zieleni głównych rond, uzupełnienie nasadzeń, uporządkowanie estetyki miasta

9.

Pomnik Matki Polki, Matki Ojczyzny

10.

Lato z latawcami – puszczanie latawców

11.

Letnie koncerty nad morzem

12.

Budowa promenady i mola w dzielnicy zachodniej

13.

Projekt, skład, wydruk planu miasta pn. „Rowerowy Kołobrzeg” w wersji kieszonkowej

14.

Remont chodnika oraz ulicy Artyleryjskiej 26-35

15.

Wykonanie drogi wewnętrznej, chodnika oraz miejsc postojowych przy ul. Wolności 14,15,16,16A,16B,16C,17,17A oraz 1-go Maja 2

16.

Doposażenie powstającej w centrum miasta kołobrzeskiej ikony kultury – Muzeum Kołobrzeskiego „Patria Colbergiensis”

17.

Kostka brukowa – naprawa chodnika i parkingu w podwórzu przy ul. Łopuskiego od nr 7 do 11 i dalej do sklepów PSS

18.

Przystanek autobusowy linii nr 1

19.

Przystanek autobusowy linii nr 1

20.

Budowa domów i warsztatów pracy przez osoby wykluczone

21.

Przygotowanie zejść na plażę dla osób niepełnosprawnych

22.

Przywrócenia przejścia dla pieszych koło wiaduktu między ulicami Okopową a Zdrojową

23.

Fitness na powietrzu ze ścieżką edukacyjno-dendrologiczną

24.

Mobilne odłownie na dziki oraz ich obsługa

25.

Siłownie zewnętrzne „Pod chmurką”

26.

Instalacja sprzętu sportowego w Parku im. H. Dąbrowskiego – siłownia zewnętrzna

27.

Koncert Jaromira Nohavicy i Artura Andrusa

28.

Kraina Świętego Mikołaja

29.

Obelisk upamiętniający zasługi płk. Ryszarda Kuklińskiego

30.

Usunięcie azbestu z budynku przy ul. Wąskiej

31.

Minisiłownia zewnętrzna

32.

Plac Trzech Pokoleń

33.

Wyrównanie i położenie nawierzchni na drodze – działka 308/1 przy ul. Trzebiatowskiej

34.

Wyjazd z ul. Helsińskiej w stronę centrum miasta

35.

Łącznik między ul. Artyleryjską i 1-go Maja

36.

Duży plac zabaw wraz z drogą wewnętrzną

37.

Wykonanie ścieżki prowadzącej na plażę w Podczelu

38.

Miejsce pamięci Żołnierzy Wyklętych

39.

Ograniczenie zasypywania piskiem z plaży nadmorskiej – ochrona ul. Sułkowskiego i rejonu skrzyżowania ul. Sułkowskiego i Wschodniej

40.

Plac rekreacyjno-gimnastyczny na wolnym powietrzu

41.

Budowa tarasu widokowego wraz z przystanią dla niewielkich jednostek pływających na wysokości zejścia głównego z terenu ZP-1 z Parku im. Jedności Narodowej

42.

Wyznaczenie przystanku autobusowego z zadaszeniem na ulicy IV Dywizji Piechoty

43.

Centra spotkań i integracji mieszkańców siedli kołobrzeskich – miejsca do grillowania

44.

Zakup i zagospodarowanie terenu pomiędzy osiedlem Bajkowym a osiedlem Europejskim

45.

Skrócenie dojazdu mieszkańców osiedla Europejskiego do centrum miasta

46.

Budowa ulicy Londyńskiej oraz Wiedeńskiej wraz z odwodnieniem, oświetleniem i miejscami postojowymi

47.

Budowa i ponowne otwarcie przejścia pieszego i przejazdu kolejowego w Kołobrzegu

48.

Piknik Historyczny – Twierdza Kołobrzeg z okazji Partnerskich Dni Kołobrzegu 23-25 maja 2014 r.

informacje kołobrzeg, budżet,mieszkańcy,ocena