Few Clouds

17 maja 2024    |    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon
17 maja 2024
    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

informacje kołobrzeg, ksiądz, molestowanieMolestowany przez księdza Zbigniewa R. Marcin K. skarży się, że sądy przerzucają się aktami, a ksiądz jest na wolności. Nam udało się go odwiedzić.

Przypomnijmy. Były proboszcz Parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu nie stawił się do aresztu celem odbycia kary, bo się rozchorował. To było na początku tego roku, procedury trwają, a ksiądz przebywa na wolności, choć powinien odbyć 2-letnią karę więzienia. Irytuje to ofiary księdza, które skarżą się na opieszałość wymiaru sprawiedliwości. Nam udało się odwiedzić księdza w Świdwinie. Chcieliśmy zapytać, jak jego zdrowie, ale gdy zobaczył fotoreportera, zatrzasnął nam drzwi przed nosem. Wkrótce, wreszcie, jego sprawą ma zając się świdwiński zamiejscowy oddział Sądu Rejonowego w Białogardzie.

Tymczasem 3 października w Sądzie Okręgowym w Koszalinie rusza precedensowy w historii Polski proces, w którym ofiara księdza w ramach ugody wniosła o przekazanie od Kurii Koszalińsko-kołobrzeskiej, Parafii Św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz jej byłego i skazanego proboszcza księdza Zbigniewa R., odszkodowania i zadośćuczynienia finansowego, a także przeprosin w mediach ogólnopolskich. Data jego rozpoczęcia nie jest korzystna dla Kościoła, którym ostatnio co tydzień wstrząsają afery pedofilskie, w które zamieszani są wysoko postawieni księża, zaś hierarchowie kościelni nie potrafili stanowczo zareagować, nawet gdy już formalnie wiedzieli, czego dopuścili się podlegający im duchowni.

informacje kołobrzeg, ksiądz, molestowanie