11 maja 2024    |    Imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy
11 maja 2024
    Imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy

informacje kołobrzeg, fotoradar, kierowcyPrzez Polskę przetacza się kolejna dyskusja na temat pomysłów, jak wyciągnąć od kierowców kolejne pieniądze. Czy w Kołobrzegu też podreperują budżet?

Nie ulega wątpliwości, że 90 procent fotoradarów w Polsce to maszynki do zarabiania pieniędzy dla gmin i nie mają one kompletnie nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa ludziom. Nieoficjalnie mówią o tym wszyscy, politycy, strażnicy i policjanci. No ale dziurę budżetową trzeba reperować na wszelkie możliwe sposoby i wypowiedzi lub działania wielu polityków dowodzą tego bezsprzecznie.

W ramach powszechnej już akcji wyszukiwania miejsc, gdzie fotoradar mógłby stanąć, labo gdzie należy go zdjąć, okazało się, że najbliższy stacjonarny fotoradar znajduje się w Dygowie. Jak piszą do nas kierowcy, nie spełnia on swojej roli, bowiem na wjeździe do Dygowa można pędzić, potem trzeba zwolnić, a od fotoradaru można pędzić dalej. - Jakie to zapewnienie bezpieczeństwa? Wszyscy wiedza gdzie ten fotoradar stoi i jak ktoś chce łamać prawo to będzie je łamał, a frajerzy podreperują budżet gminy - pisze pan Waldemar. Warto jednak pamiętać, że zwolennikami fotoradaru są sami mieszkańcy Dygowa, według których znacznie podnosi on bezpieczeństwo w ich miejscowości.

Ale w Kołobrzegu nie ma żadnego fotoradaru stacjonarnego. O to przeoczenie zapytaliśmy rzecznika prasowego prezydenta. - Nie mamy fotoradaru stacjonarnego, bo mamy fotoradar przenośny - krótko ucina rozmowę Michał Kujaczyński. I wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy zostanie utrzymany. Podobnie jest w gminie Gościno (przeczytaj). Kierowcy wiedzą, gdzie strażnicy mogą stać, ich miejsca są oznakowane, a fotoradar bardzo czuły. Najczęściej stoją w terenie zabudowanym, na przykład w Ząbrowie, gdzie wielu kierowców nie zdejmuje nogi z gazu. Czasami wystarczy spotkać strażników z fotoradarem, aby pamiętać, gdzie należy zwolnić. I może o to chodzi?

informacje kołobrzeg, fotoradar, kierowcy