17 maja 2024    |    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon
17 maja 2024
    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

informacje kołobrzeg, złom, złomiarze, skupSzalejące ceny złomu i wzrost cen w skupach powoduje, że złomiarze nabierają rozpędu. Jak mrówki, oczyszczają miasto z metalowych elementów.

Eksperci twierdzą, że złom tak drogi jeszcze nie był. Zimą, ten surowiec pozyskiwać jest trudniej, niż w innych miesiącach, stąd też wzrost cen. A wraz ze wzrostem cen wzrasta aktywność tzw. złomiarzy. Może nie jest to tak widoczne w skupach, ale w samym mieście już tak. Policja tylko w tym tygodniu odnotowała kradzież złomu na jednej z budów w centrum miasta. Sprawców z wózkiem zlokalizowano.

W ubiegłym roku, złomiarze pozyskiwali surowiec z rozminowywanej plaży. W tym roku aż tak dobrze nie ma, a zapotrzebowanie na złom jest nadal wysokie. Pisaliśmy niedawno o tym, że jeden ze złomiarzy majstrował przy niewybuchu (przeczytaj informacje kołobrzeg). Na skupie złomu wylądowała już niejedna rzecz, od lodówki, po tablice administracyjne miejscowości. Głośno jest o pokrywach studzienek, zabieranych z ulic. W Kołobrzegu na razie nie jest tak źle, ale jak mówi Andrzej Duda, oficer prasowy komendanta policji, sytuacja jest rozwojowa. Policjanci monitorują skupy złomu, a osoby przewożące złom, muszą wykazać źródło jego pochodzenia. Będziemy monitorowali, jak będą wpływały na to ceny tego surowca w kraju i bezpośrednio w naszym mieście. Przykładem niech będą złapani na gorącym uczynku młodzi ludzie, wypalający kable na lotnisku w Bagiczu (przeczytaj wiadomości kołobrzeg).

informacje kołobrzeg, złom, złomiarze, skup