Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto zamienia się działkami z Orlenem, powstanie stacja paliw przy S6 [wideo]

Na zwołanej dziś konferencji prasowej prezydent Anna Mieczkowska poinformowała o porozumieniu jakie udało się osiągnąć ze spółką Orlen. Zmieni się sporo, działka, która do tej pory należała do spółki paliwowej, przekazana zostanie miastu, dzięki tej zamianie, będzie można wybudować parking z prawdziwego zdarzenia dla wszystkich tych, którzy przyjeżdżają na miejskie targowisko. Ale to nie koniec zamian, miasto wymienia łącznie 3 działki. Użytkowanie wieczyste działki przy ulicy 6 Dywizji Piechoty, gdzie kiedyś funkcjonowała stacja benzynowa, przeznaczone jest według planu zagospodarowania pod usługi. Inna działka na użytkowanie wieczyste, o wąskim kształcie prostopadłym do ul. Wylotowej i dochodząca aż do Arciszewskiego, przechodzi przez kilka obszarów planistycznych. Większość terenów jest przeznaczona pod mieszkaniówkę, którą będą mogli zagospodarować mieszkańcy istniejących posesji.

W ramach wymiany, spółce Orlen S.A. zostanie przekazana działka przy węźle S6 Kołobrzeg Wschód tuż obok Mc Donalds. Tu najprawdopodobniej stacja paliw. Wycena wszystkich działek została dokonana przez biegłego. Wartość miejskiej działki wynosi 4.143.000 zł, a łączna wartość działek należących do Orlenu to 1.536.000 zł. Zgodnie z przepisami, aby doszło do wymiany, różnicę wartości, czyli 2.607.000 zł, wpłynie do budżetu miasta. Stosowna uchwała zostanie przedstawiona radnym na sesji Rady Miasta.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama