Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkają na parterze. Uważają, że wnoszenie opłat za windę, to absurd

Na redakcyjnego maila otrzymaliśmy informację od mieszkańców budynku przy ulicy Złotej dotyczące zmian w opłatach, które zostały im przedstawione wraz z informacją o nowych stawkach przez Kołobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową. Dotyczy to szczególnie mieszkańców parteru i pierwszego piętra, którzy nie korzystają z windy, a jednak zostały im doliczone opłaty za jej użytkowanie od bieżącego roku. Dotychczas spółdzielcy, którzy nie korzystali z tego urządzenia w przeszłości nie naliczano im takich opłat, co wzbudziło zrozumiałe zaniepokojenie wśród mieszkańców, którzy piszą do nas, że to absurd. Dlaczego mamy płacić za windę, z której nie korzystamy? - pytają.

Wysłaliśmy do KSM zapytanie w tej sprawie. W odpowiedzi czytamy, że zmiana zapisów dotyczących rozliczenia kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi oraz ustalania opłat za używanie lokali wynika z konieczności dostosowania postanowień regulaminu do obowiązujących przepisów prawa o spółdzielniach mieszkaniowych oraz statutu KSM. Regulacje te stanowią, że wszyscy mieszkańcy, którym przysługują prawa do lokali, mają obowiązek uiszczania opłat na takich samych zasadach. Koszty eksploatacji budynków mieszkalnych nie zależą od tego, czy lokal znajduje się na parterze czy na pierwszym piętrze. Na przykład, osoba zamieszkująca parter i nie korzystająca z windy również płaci za jej konserwację. W świetle tych przepisów wszyscy właściciele lokali, wchodzący w skład wspólnoty mieszkaniowej, są zobowiązani do uczestniczenia w kosztach zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej, w skład których wchodzi między innymi opłata za korzystanie z windy.

Podsumowując : Kwestia utrzymania windy w wspólnocie mieszkaniowej jest jasno uregulowana przepisami prawa – koszty ponoszone są przez wszystkich członków wspólnoty. Te przepisy mają bezwzględne znaczenie, co oznacza, że nie można ich omijać ani zmieniać, nawet jeśli członkowie wspólnoty chcieliby uzgodnić inne rozwiązanie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama