Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W tych wyborach, większość kołobrzeżan pozostała w domach

Dane o frekwencji wyborczej w Kołobrzegu nie są zadowalające, zwłaszcza, gdy spojrzy się na to, co działo się w ościennych gminach naszego powiatu. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w powiecie kołobrzeskim w niedzielnym głosowaniu wyniosła 49,04%. Jednak w stolicy powiatu, była niższa i zanotowano tu jedynie 46,18%. Jeżeli wierzyć stronie PKW sprzed 5 lat, była wtedy frekwencja na poziomie 44,59% (strona nie pokazuje pełnych wyników).

Jednak biorąc pod uwagę frekwencję w innych gminach, to w Kołobrzegu z mobilizacją wyborców komitetom zupełnie nie wyszło i na pewno jest to jedną z przyczyn tak niskich wyników opozycji. W gminie Kołobrzeg frekwencja osiągnęła poziom 51,76%, w Dygowie 51,4%, w Gościnie 52,15%, w Rymaniu 54,13%, w Siemyślu 51,68%, a w Ustroniu Morskim 58,53% i była to najwyższa frekwencja w powiecie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama