Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Film o wypadku lub zaginięciu dziecka? Nie klikaj!

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiły się alarmujące posty o dramatycznej treści, które ostrzegają przed kliknięciem w link o tytule: "Przechodnie uchwycili moment upadku dziecka z okna" lub jak na zdjęciu "Tragedia w Kołobrzegu, wybuch gazu w bloku na osiedlu". Apelujemy - nie dajcie się wciągnąć w tę pułapkę! To podstępna próba wyłudzenia danych dostępowych do Waszych kont na Facebooku. Wiadomości tego typu szerzą się głównie na lokalnych platformach, zarówno w grupach zainteresowań, jak i w mediach o zasięgu regionalnym. W ciągu zaledwie czterech dni kilkanaście osób próbowało udostępnić takie wpisy na forum MiastaKołobrzeg.

Sposób działania oszustów jest perfidny - korzystają z obrazków czarno-białych, na których widać kilkuletnie dziewczynki w tle wielopiętrowych bloków, aby wzbudzić emocje odbiorców. Ich celem jest skłonienie internautów do obejrzenia rzekomego nagrania, które miało być przerażającym dokumentem zarejestrowanym przez przypadkowych świadków.

Oszuści, podszywając się pod autentyczne treści, sugerują, że na filmie widać tragiczny wypadek dziecka, które wypadło z okna lub zostało potrącone na pasach przed szkołą. Po kliknięciu w link, użytkownik jest przekierowywany na fałszywą stronę internetową, udającą serwis społecznościowy Facebook. Aby uzyskać dostęp do "nagrania", manipulatorzy domagają się podania loginu i hasła do konta. W razie podejrzenia, że padliśmy ofiarą tego typu oszustwa, niezwłocznie należy zmienić hasło dostępu do konta na Facebooku oraz aktywować weryfikację dwuetapową, by zabezpieczyć swoje konto przed dalszymi atakami.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama