Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ruiny w centrum miasta stwarzają zagrożenie?

Ruiny budynków przy ulicy Wąskiej stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców, zwłaszcza dla dzieci korzystających z pobliskiego placu zabaw - alarmuje Krzysztof Plewko. Mimo interpelacji, miasto nie może podjąć działań, ponieważ teren należy do prywatnych właścicieli. Teren obejmuje odcinek ulicy Wąskiej od ulicy Łopuskiego do wieżowca, gdzie dawniej znajdowały się sklepy, a obecnie rozciągają się ruiny. Plewko apeluje, że zaniedbanie tego obszaru to nie tylko wstyd dla władz miasta, ale przede wszystkim zagrożenie dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

W odpowiedzi na interpelację, miasto informuje o działaniach podejmowanych wcześniej. 4 maja 2021 roku Straż Miejska poinformowała Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o złym stanie technicznym budynków, wnioskując o działania właściwe dla jego kompetencji. Inspektor zobowiązał jednego z właścicieli do dostarczenia oceny technicznej obiektu i drugiego do uzyskania pozwolenia na rozbiórkę. Niestety, mimo uzyskania pozwolenia, prace nie zostały wykonane. Śmierć jednego z właścicieli oraz procedury spadkowe opóźniły działania administracyjne.

W dalszym ciągu miasto podejmuje starania w celu usunięcia problemu. Pomimo zawieszenia postępowania w związku ze spadkiem, miasto utrzymuje kontakt z właścicielami i wciąż oczekuje na działania naprawcze. Posiadając obszerną dokumentację, miasto aktywnie informuje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i dokłada wszelkich starań w kierunku rozwiązania sytuacji.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama