Broken Clouds

22 maja 2024
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Część Parku Fredry pod wodą

Trudna sytuacja hydrologiczna na terenie powiatu kołobrzeskiego widoczna jest nie tylko wokół mniejszych i większych rzek w naszym regionie. Problem mają działkowicze, ale jest on także widoczny w parkach. Szczególnie narażony na zalewanie jest Park Aleksandra Fredry, z terenu którego woda nie jest skutecznie odprowadzana. Widać to po dość szerokich rozlewiskach. Także fosa wokół amfiteatru jest niemal całkowicie zapełniona wodą. Niestety, taki stan rzeczy powoduje rozmiękczenie gruntu, czego konsekwencją jest ograniczenie stabilności niektórych egzemplarzy drzew. W przypadku silniejszego wiatru będą się one przewracać, powodując kolejne straty w tym zabytkowym parku.