Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zarejestrował się pierwszy komitet do powiatu, ujawniamy co z resztą

Już od kilku dni na mieście widać banery informujące o powstałym stowarzyszeniu "Twój Powiat". W czwartek, zarejestrowany został komitet wyborczy wyborców o tej samej nazwie, związany z obecnym starostą Tomaszem Tamborskim. Pisaliśmy już o prezentacji tego komitetu wyborczego, która nastąpiła w połowie stycznia (zobacz).

W tych wyborach wystartuje jeszcze jeden komitet wyborczy wyborców: Wspólnota Samorządowa Powiatu Kołobrzeskiego. Jak mówi jego lider, Jacek Kuś, trwają ostatnie działania związane z zamykaniem list i w połowie przyszłego tygodnia zarejestrowany zostanie także i ten komitet. Następnie zbierane będą podpisy poparcia przez kandydatów, których zarejestrować trzeba z początkiem marca. Zarówno Kuś, jak i Tamborski, zauważają, że to mało czasu i to będzie dość krótka, ale także nietypowa kampania wyborcza: na wiosnę.

W wyborach do Rady Powiatu Kołobrzeskiego wystartują też na pewno dwa komitety partii politycznych. Pierwszym z nich jest KW Platforma Obywatelska RP. Jak mówi naszemu portalowi Anna Bańkowska, szefowa powiatowych struktur PO, kandydaci do rady powiatu startować będą z komitetu ogólnopolskiego i w kwestii osób kandydujących wszystko zapięte jest na ostatni guzik. Gdy na dobre rozpocznie się kampania wyborcza, o kandydatach PO na pewno usłyszymy.

To samo zapowiada Maciej Bejnarowicz, lider Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do rady powiatu. Jak się okazuje, nie będzie on starał się o mandat w radzie miasta. Jednocześnie deklaruje, że PiS będzie miał silną markę w tych wyborach i ma szansę na to, aby liczyć się podczas tworzenia nowych struktur władz powiatowych.

Wybory odbędą się 7 kwietnia. W przypadku głosowania na kandydatów do Rady Powiatu Kołobrzeskiego wybierać będziemy 19 osób z 4 okręgów wyborczych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama