16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Ilu pacjentów przyjął szpital? Ile dzieci się urodziło? Wiemy!

Szpital Regionalny w Kołobrzegu zakończył rok 2023, prezentując  statystyki dotyczące obsługi pacjentów z Kołobrzegu i regionu. W ciągu minionego roku placówka przyjęła blisko 173 tysiące pacjentów, oferując szeroki zakres usług medycznych. Różnorodność świadczeń udzielonych przez szpital stanowiła istotny element jego funkcjonowania. Nie ograniczając się wyłącznie do hospitalizacji, placówka świadczyła także usługi leczenia ambulatoryjnego, zarówno na oddziałach, jak i w izbach przyjęć, POZ Nocnej oraz w poradniach.

Przeanalizujmy teraz szczegółowe dane: W ramach 26 poradni medycznych szpital przyjął liczbę 115 tysięcy pacjentów. To miejsce, gdzie specjaliści udzielają kompleksowych porad oraz prowadzą diagnostykę i leczenie w ramach opieki ambulatoryjnej.

Hospitalizacja była konieczna dla 19 tysięcy pacjentów, którzy trafili do 13 różnorodnych oddziałów szpitalnych. Do Szpitalnej Izby Przyjęć skierowano 22 tysiące pacjentów, co podkreśla rolę tej jednostki w szybkiej i skutecznej pierwszej pomocy oraz ocenie stanu zdrowia pacjentów. 17 tysięcy osób skorzystało z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Ta forma wsparcia zapewnia pacjentom dostęp do opieki w sytuacjach nagłych, także w godzinach nocnych czy dniach świątecznych.

W kołobrzeskiej placówce w 2023 roku urodziło się też 435 dzieci.

Dyrekcja Szpitala podkreśla, że osiągnięte wyniki to efekt zaangażowania personelu medycznego, ciągłego rozwoju infrastruktury oraz skutecznej koordynacji działań wszystkich jednostek szpitala.