Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ilu pacjentów przyjął szpital? Ile dzieci się urodziło? Wiemy!

Szpital Regionalny w Kołobrzegu zakończył rok 2023, prezentując  statystyki dotyczące obsługi pacjentów z Kołobrzegu i regionu. W ciągu minionego roku placówka przyjęła blisko 173 tysiące pacjentów, oferując szeroki zakres usług medycznych. Różnorodność świadczeń udzielonych przez szpital stanowiła istotny element jego funkcjonowania. Nie ograniczając się wyłącznie do hospitalizacji, placówka świadczyła także usługi leczenia ambulatoryjnego, zarówno na oddziałach, jak i w izbach przyjęć, POZ Nocnej oraz w poradniach.

Przeanalizujmy teraz szczegółowe dane: W ramach 26 poradni medycznych szpital przyjął liczbę 115 tysięcy pacjentów. To miejsce, gdzie specjaliści udzielają kompleksowych porad oraz prowadzą diagnostykę i leczenie w ramach opieki ambulatoryjnej.

Hospitalizacja była konieczna dla 19 tysięcy pacjentów, którzy trafili do 13 różnorodnych oddziałów szpitalnych. Do Szpitalnej Izby Przyjęć skierowano 22 tysiące pacjentów, co podkreśla rolę tej jednostki w szybkiej i skutecznej pierwszej pomocy oraz ocenie stanu zdrowia pacjentów. 17 tysięcy osób skorzystało z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Ta forma wsparcia zapewnia pacjentom dostęp do opieki w sytuacjach nagłych, także w godzinach nocnych czy dniach świątecznych.

W kołobrzeskiej placówce w 2023 roku urodziło się też 435 dzieci.

Dyrekcja Szpitala podkreśla, że osiągnięte wyniki to efekt zaangażowania personelu medycznego, ciągłego rozwoju infrastruktury oraz skutecznej koordynacji działań wszystkich jednostek szpitala.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama