Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeski przegląd cen paliw: gdzie tankować, by nie nadwyrężać portfela?

Z zaciekawieniem obserwujemy od kilku dni ceny paliw na kołobrzeskich stacjach. Tak dużej różnicy w cenach jeszcze w naszym mieście nie notowaliśmy. Najtaniej zatankujemy tradycyjnie na stacji Brico ON kosztuje tam 6.15, a za 95 zapłacimy poniżej 6 zł. Kilka metrów dalej na Orlenie cena już znacząco zaskakuje za ON zapłacimy 6.77 za litr,  a benzyna jest po 6.57. Nieco dalej na stacji Pieprzyk ceny są identyczne z tymi na Brico. Stacja Moya też ma niższe ceny niż Orlen ON zatankujemy za 6.59, a benzynę 6.39. Najdrożej tankowanie wychodzi na stacji BP tam za litr oleju napędowego musimy dziś (31 stycznia) zapłacić 6.80, a za benzynę 6.60. Nieco taniej jest na stacji komunikacji tam ON 6.49, a benzyna 6.39.

Ostatni pełny tydzień stycznia przyniósł zauważalne podwyżki detalicznych cen benzyn i oleju napędowego. Była to pierwsza od początku listopada masowa podwyżka stawek przy dystrybutorach. Warto zauważyć, że dolar systematycznie umacnia się wobec euro, co bezpośrednio wpływa na wartość złotego w stosunku do wspólnotowej waluty. Niestety, skutki tego umocnienia dolara nie omijają kierowców, zwłaszcza w kontekście cen paliw. Wraz z zwyżką kursu dolara, wzrastają również ceny benzyny i oleju napędowego wyrażone w polskich złotych. To zjawisko jest szczególnie odczuwalne dla wszystkich użytkowników pojazdów, ponieważ na stacjach paliw widoczne są wyraźne podwyżki.

A wy gdzie tankujecie swoje pojazdy ?

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama