Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni nie zgodzili się na sprzedaż działek z zabytkiem w Podczelu

Jednym z bardziej kontrowersyjnych punktów podczas środowej sesji Rady Miasta Kołobrzeg był projekt uchwały dotyczący zbycia działek w Podczelu przy ośrodku "Mona Lisa". Radni zapoznali się z tą uchwałą i chyba nikt nie spodziewał się, że wywoła on taką dyskusję. Zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Pełechata tłumaczyła, że miasto zmienia katalog nieruchomości na sprzedaż, wprowadzając nowe zasoby, co "jest efektem zmieniającego się rynku". Środki ze sprzedaży są miastu potrzebne, chociażby do prowadzenia inwestycji. Na sprzedaż niezbędna jest zgoda Rady Miasta Kołobrzeg i dlatego radni musieli wypowiedzieć się w tej sprawie.

Tymczasem radni nie byli tak przychylni planom prezydenta. Radny Krzysztof Plewko wskazywał, że zamiast sprzedawać działkę z unikatowym zabytkiem, można prawidłowo aktualizować czynsze na miejskich działkach i tak pozyskiwać środki finansowe. Zarówno Plewko, jak i inni radni, wskazywali przykład Baszty Prochowej, która została sprzedana, a potem miasto ją odkupiło i nadal remontuje. Radni wskazywali, że pomysł sprzedaży nie był z nikim konsultowany. Pytał o to radny Dariusz Zawadzki, ale także radny Jacek Woźniak, doszukując się stanowiska architekta miejskiego. - Przecież opracowywany jest cały plan dla Podczela. Po co to ruszacie? - pytał podczas obrad. Krytycznie do projektu odnieśli się także radni PiS: Bartosz Bieńkowski oraz Maciej Bejnarowicz.

Ostatecznie, stosunkiem głosów 10:10 radni nie wyrazili zgody na sprzedaż dwóch działek z zabytkiem (przeczytaj o obiekcie).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama