Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Otwarto wirtualną strzelnicę w "Ekonomie" [wideo]

Dziś uroczyście została otwarta nowa wirtualna strzelnica w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Strzelnica znajduje się w piwnicy hotelu Centrum. Na jej otwarciu pojawił się podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Stanisław Wziątek, starosta oraz dyrektor ZSEH. To już druga taka strzelnica w powiecie, pierwsza funkcjonuje w Zespole Szkół w Gościnie. Obecność przedstawiciela MON nie jest przypadkowa, ministerstwo dofinansowało inwestycję na kwotę aż 172 tysięcy złotych, a całkowity koszt to prawie 215 tysięcy. W strzelnicy można korzystać z dwóch rodzajów broni, krótkiej kaliber 9 mm oraz długiej 5,56 mm. Do wyboru jest kilkanaście rodzajów scenariuszy od tradycyjnego strzału z odległości 50 - 100 metrów bo działania w terenie. Broń ma taką samą masę jak ta prawdziwa, generuje też prawdziwy odrzut. Jak mówiono na otwarciu ważne jest aby w dzisiejszych czasach, każdy mógł zapoznać się z działaniem broni. Strzelnica dostępna jest dla wszystkich uczniów szkół z Kołobrzegu.

Po otwarciu swoje umiejętności strzeleckie zaprezentowali uczniowie oraz minister wraz ze starostami.

Więcej w materiale wideo.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama