13 maja 2024    |    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
13 maja 2024
    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

Policjanci uratowali życie mężczyźnie - policja podsumowała sylwestrową noc

W tegoroczną sylwestrową noc służby policyjne w powiecie kołobrzeskim były aktywne i skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa. Wzmożone patrole przyniosły wymierne efekty, przyczyniając się do spokojnego przebiegu Nowego Roku, pozbawionego poważnych incydentów kryminalnych czy wypadków drogowych.

Najczęściej interweniowano w przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego, co stanowiło główny obszar działania funkcjonariuszy. Mimo braku poważnych zdarzeń, niestety nie obyło się bez zatrzymania pijanego kierowcy w powiecie kołobrzeskim. 32-letni mężczyzna, uszkadzając znak drogowy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile, co skutkować może poważnymi konsekwencjami, w tym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, trzech mężczyzn trafiło do policyjnej izby zatrzymań. Tam mogli wytrzeźwieć.

Podczas sylwestrowej nocy, policjanci patrolowali teren całego powiatu kołobrzeskiego. Jedna z interwencji zasługuje na szczególne wyróżnienie. Mł. asp. Adam Seredyn oraz mł. asp Michał Stachowski zauważyli osobę, która usiłowała wskoczyć do rzeki. Natychmiastowo zareagowali, udzielając mu wsparcia. Policjanci nie tylko odciągnęli go od niebezpieczeństwa, ale także udzielili wsparcia psychologicznego oraz zapewnili opiekę medyczną, rozumiejąc, że sytuacja osobista skłoniła go do takiego zachowania.

Policja przypomina:

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
- 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
- 112 – numer alarmowy
(wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo)