Broken Clouds

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Bańkowska: Kołobrzeg wzmocnił swoją pozycję w województwie

Jeszcze do niedawna wiele osób poprawiało tych, którzy członków Zarządu Województwa nazywało wicemarszałkami. Trochę ich w historii samorządu kołobrzeskiego w Szczecinie było: Marek Hok, Anna Mieczkowska, Janusz Gromek, czy właśnie Anna Bańkowska. Ponad 20 lat temu, wicemarszałkiem został Henryk Rupnik i w minionym tygodniu ta polityczna funkcja decyzją radnych Sejmiku Zachodniopomorskiego przypadła kołobrzeżance - Annie Bańkowskiej. - Kołobrzeg wzmocnił swoją pozycję w województwie - nie ukrywa nasz gość. - Moja praca nie zmienia się. To jeszcze tylko bardziej nobilituje mnie do tego, żeby ciężej pracować - dodaje. A jest nad czym pracować, bo przez województwo przechodzą środki unijne, a także z Krajowego Planu Odbudowy. - Mam nadzieję, że ta kadencja pokaże, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten strumień pieniędzy - podsumowuje wicemarszałek województwa.

Bańkowska odniosła także sukces w lokalnej polityce, choć łatwo jej nie było, ze względu na podziały w kołobrzeskiej PO. Ostatecznie, z poparciem Koalicji Obywatelskiej Anna Mieczkowska już w pierwszej turze została prezydentem Kołobrzegu. Po drugie, wybory do Rady Powiatu Kołobrzeskiego wygrała Koalicja Obywatelska, a jej przedstawiciel, Mirosław Tessikowski, objął funkcję starosty kołobrzeskiego. Do tego wysoka pozycja liderki KO z Kołobrzegu, Anny Bańkowskiej, która otrzymała trzeci wyniki z list KO do sejmiku. - Pokazałam przez te 5 lat, że można mi zaufać, pokazałam, że ciężka praca to jest to, co robię każdego dnia i przynosi to efekty. Po drugie, ponad 2 lata temu objęłam przewodniczenie w powiatowych strukturach Platformy Obywatelskiej i doszło do dużych zmian. Wybory samorządowe jeszcze bardziej pokazały, że Platforma nadal liczy się i ma swoją mocną pozycję w powiecie kołobrzeskim i na arenie województwa zachodniopomorskiego - tłumaczy nasza rozmówczyni. I dodaje, że po zwycięstwie Koalicji 15 Października nikomu nie przyszła do głowy zmiana barw. - Postawiliśmy na jedno serce - dodaje nasza rozmówczyni.

Z Anną Bańkowską rozmawialiśmy o kulisach wyborów, a także co teraz, gdy przed kołobrzeskim samorządem stoją nowe wyzwania. Więcej w materiale wideo.