Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

78 rocznica zaślubin Polski z morzem (foto)

W piątek przed południem odbyły się uroczystości z okazji 78. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 roku. W uznaniu szczególnych zasług dla edukacji morskiej najwyższym odznaczeniem Ligi Morskiej i Rzecznej uhonorowany został Bogdan Jałoszyński. Najpierw pod Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem uroczyście i symbolicznie ślubowała młodzież Ligi Morskiej i Rzecznej, odbyła się tradycyjna inscenizacja zaślubin, a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem. Po tej uroczystości w asyście honorowej Zespołu Szkół Morskich przemaszerowano bulwarem pod pomnik I Kapitana Portu Kołobrzeg kadm. Stanisława Mieszkowskiego. Tam również złożono kwiaty pod pomnikiem.

Dla uczczenia 78 rocznicy przygotowano 78 metrową flagę państwową, która została rozwinięta na plaży przy pomniku.

Jeszcze dziś o godzinie 16 na cmentarzu wojennym odbędą się kolejne uroczystości, przygotowane zostało spotkanie patriotyczne. Będzie apel poległych, salwa honorowa, orkiestra wojskowa i przemówienia okolicznościowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama