26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Ile osób skorzystało z hulajnóg elektrycznych?

Poprosiliśmy kilku przedstawicieli firm zajmujących się na terenie Kołobrzegu wynajmem hulajnóg elektrycznych. Dotychczas odpowiedziała jedna firma, a jej dane są bardzo ciekawe. Hulajnogi TIER cieszą się wśród mieszkańców Kołobrzegu dużą popularnością, co znajduje potwierdzenie w statystykach marki. Od czerwca zeszłego roku, czyli od momentu udostępnienia w pełni neutralnej klimatycznie usługi TIER w Kołobrzegu, e-hulajnogi zostały wypożyczone aż 206 076 razy. Wśród najczęściej pokonywanych e-hulajnogą ulic znalazły się Antoniego Sułkowskiego, Adama Mickiewicza, Bałtycka, Wschodnia, Jana Kasprowicza oraz Marii Rodziewiczówny. Jak wynika z ogólnopolskiego badania TIER „Brand Tracker 2022 ”, jedną z najważniejszych motywacji, którą kierują się użytkownicy tej marki jest, jak zaznacza 82% z nich, szybkie dotarcie do wybranej lokalizacji. Aż 61 % wskazuje, że ceni urządzenia za wygodę z korzystania, a także dużą dostępność i elastyczność parkowania pojazdu. 54% osób podczas jazdy załatwia najważniejsze „sprawunki”, natomiast 43% wybiera mikromobilność w drodze do pracy. E-hulajnogi  to również doskonały środek transportu w celach rekreacyjnych, co potwierdza aż 55% użytkowników. Być może właśnie w takim celu była wykorzystywana e-hulajnoga TIER podczas najdłuższego, odnotowanego na terenie miasta wypożyczenia, które trwało prawie 17 minut.

Ponadto, użytkownicy z Kołobrzegu mają możliwość do końca tego roku skorzystać z TIER Connect, czyli funkcjonalności integrującej tradycyjny transport miejski z mikromobilnością. Aby uruchomić TIER Connect, należy zalogować się na konto Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, a następnie wygenerować i pobrać indywidualny kod do wprowadzenia w aplikacji TIER. Dzięki niemu mieszkańcy otrzymują nielimitowane i bezpłatne odblokowania na przejazdy e hulajnogami. Użytkownicy ponoszą koszt jedynie za wykorzystane minuty przejazdu.

foto TIER