Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

18 lat istnienia stowarzyszenia "Paramedic"

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „PARAMEDIC” powstała w październiku 2004 roku i od początku skupia młodzież interesującą się ratownictwem oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia, na których naucza udzielania pierwszej pomocy, organizuje szkolenia dla uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, firm oraz instytucji. Zajmuje się zabezpieczaniem imprez: koncertów, uroczystości, eventów sportowych. Stowarzyszenie organizuje wiele przedsięwzięć edukacyjnych, włącza się w działania charytatywne, współtworzy mistrzostwa pierwszej pomocy dla młodzieży. Na przestrzeni lat przez grupę przewinęło się ponad 300 osób, które wyszły z umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Wielu byłych członków obrało kierunki medyczne i realizuje się w nich do dziś.
Od 2016 roku organizuje akcję Paczka dla Dzieciaczka, w ramach której zbierane są zabawki, artykuły szkolne i słodycze dla potrzebujących dzieci z powiatu kołobrzeskiego, świetlic wiejskich, domów dziecka oraz wioski dziecięcej.

W 2019 roku podpisało porozumienie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Miasta Kołobrzeg oraz Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu i stworzyła nową Grupę Poszukiwawczo - Ratowniczą, w której uczestniczą również osoby z zewnątrz i ma na celu wspomaganie działań poszukiwawczych w powiecie kołobrzeskim prowadzonych przez Policję czy Straż Pożarną osób zaginionych. Do tej pory mają odnotowanych kilka pozytywnie zakończonych akcji. Członkowie Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej aktywnie uczestniczą w innych przedsięwzięciach realizowanych przez stowarzyszenie.
Od początku pandemii stowarzyszenie bez wahania podjęło decyzje o współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kołobrzegu w ramach realizacji zakupów dla osób starszych oraz poddanych kwarantannie i izolacji. Dotychczas wykonało kilkadziesiąt zleceń dla osób potrzebujących.
Od kwietnia 2021 roku wspomaga Regionalny Szpital w Kołobrzegu, zapewniając bezpieczeństwo osób oraz pracowników szpitala przebywających w punkcie szczepień, a od grudnia, pomaga w punkcie segregacji pacjentów szpitala.

Dzięki aktywności na rzecz społeczeństwa w roku 2020 SGR „PARAMEDIC” otrzymało nagrodę Starosty Kołobrzeskiego „Perłę Powiatu” nadawaną na społecznym polu działania, natomiast w roku 2021 ,,Konik Kołobrzeski” Prezydenta Miasta Kołobrzeg przyznaną przez kapitułę dziennikarską za niezwłoczną i bezinteresowną pomoc podczas pandemii.
Należy pamiętać, że pomaganie członków stowarzyszenia nie jest obowiązkiem a pasją w niesieniu pomocy innym.

Dalszy rozwój grupy można wesprzeć wpłacając środki przez https://patronite.pl/paramedic.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama