Broken Clouds

3°C

Kołobrzeg

28 listopada 2022    |    Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
28 listopada 2022    
    Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Błaszczyk zaprasza do wystąpienia na sesji absolutoryjnej [wideo]

Zgodnie z przepisami, raport o stanie miasta, który jest prezentowany na sesji absolutoryjnej, podlega dyskusji, w której udział mogą wziąć także mieszkańcy. – Taki mieszkaniec, który chce wziąć udział w debacie, musi złożyć do przewodniczącego rady w przeddzień odbycia sesji zgłoszenie o udziale w debacie. Przy czym to zgłoszenie musi być poparte podpisami 50 mieszkańców – mówi Bogdan Błaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, który wziął udział w konferencji prasowej razem z wiceprzewodniczącymi rady: Kamilem Barwinkiem oraz Dariuszem Zawadzkim.

Bogdan Błaszczyk ocenił także to, co wydarzyło się na ostatniej Komisji Rewizyjnej. Według niego, jest to ciosem w działania na rzecz etycznego funkcjonowania radych i Rady Miasta. – Te zdarzenia niweczą nasze wysiłki – uważa Błaszczyk. Dodaje jednocześnie, że choćby najlepsze uregulowania, nad którymi zresztą radni pracują z prawnikami w zakresie uregulowania prac Komisji Rewizyjnej, nie wystarczą, gdyż „treścią rady są radni”. Wtórował mu wiceprzewodniczący Dariusz Zawadzki, który przywołał opinię, że komisja rewizyjna bardziej przypomina komisję śledczą. – Nie jest wykluczone, że będziemy rozmawiać o zmianach personalnych w komisji rewizyjnej – dodaje radny.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama