Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jeśli kołobrzeski hotel nie zostanie zaszeregowany, grozi nam poważna wpadka przy organizowaniu Euro 2012. A kategoryzacja Marine Hotel przedłuża się.


Spółka Zdrojowa Invest zawarła umowę z UEFA w sprawie centrum pobytowego dla drużyn biorących udział w Euro 2012. To nasz główny hotel, który jeśli miasto zostanie centrum pobytowym i wybierze nas jedna z drużyn, najprawdopodobniej zamieszka właśnie w nim. Do tej pory mieliśmy dwa hotele pięciogwiazdkowe: Aquarius i Marine Hotel, przy czym ten ostatni, pięciu gwiazdek mógł używać na podstawie specjalnej promesy. Promesa jednak wygasła, a kategoryzacja jest w toku.

Problem jest jednak bardziej złożony. Otóż odpowiedniej kategoryzacji nie dostały inne hotele, które miały stanowić zaplecze na Euro 2012, w tym Diva. Okazuje się więc, że mamy wiele hoteli, ale tylko niektóre z nich spełniają wyśrubowane normy. Do tej pory tłumaczono, że to właśnie hotele są atutem Kołobrzegu, bo nie mamy ani lotniska, ani dróg dojazdowych, o korkach nie wspominając.

Tymczasem, jak zapewnia nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, na razie wszystko jest pod kontrolą. Kwestia ewentualnego hotelu to sprawa spółki Euro 2012, miasto nic do tego nie ma. Wszystkie inne rzeczy są zapięte na ostatni guzik. Natomiast właściciele Marine Hotel zapewniają, że ich hotel będzie miał pięć gwiazdek. Jak twierdzą, decyzja w tej sprawie powinna być już wydana tydzień temu. Wszyscy na nią czekają. Do tematu powrócimy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama