26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Pracownicy Urzędu Miasta zaczynają odczuwać trwającą kampanię wyborczą. Niestety, pracy nie ułatwiają im politycy, którzy magistrat traktują jak swoje zaplecze.

To nie pierwsza skarga, jaka dociera do naszej redakcji w związku z polityką prowadzoną w Urzędzie Miasta, czy obecnie trwającą kampanią wyborczą. Niektórzy urzędnicy mają jednak naprawdę dość. - Znowu zbierane były podpisy przez polityków Platformy Obywatelskiej, tym razem w ramach poparcia dla osób startujących w wyborach samorządowych - mówi jeden z pracowników magistratu. - Oczywiście podpisać można się a nawet trzeba tylko pod listami Komitetu Wyborczego PO. I nie ma w tym budynku komu o tym powiedzieć.

Pytamy niektórych pracowników, dlaczego w godzinach pracy podpisywali się pod listami poparcia dla kandydatów PO. - Jak tu pracują ludzie PO, kierownictwo w całości jest z PO, to jak nie poprę PO, to dzięki PO mogę nie mieć premii, albo nawet dostać "enkę" w ocenie stanowiskowej - słyszymy. Zbieraniu podpisów pod listami zaprzecza rzecznik prasowy prezydenta, Michał Kujaczyński.

Z naszych informacji wynika, że w Urzędzie Miasta tworzy się powoli niezdrowa atmosfera. Mówi się nieoficjalnie o wyciąganiu informacji i przekazywaniu ich do wykorzystania przeciwko kontrkandydatom Janusza Gromka w wyborach prezydenckich. - Chodzi o różne sprawy z przeszłości - mówi nasz informator. Temu rzecznik również zaprzecza. - Takie sytuacje w naszym urzędzie nie mają miejsca - zapewnia.

Nasi rozmówcy kategorycznie zastrzegają sobie anonimowość. Jak twierdzą, za wyniesienie jakichkolwiek informacji mogą pożegnać się z pracą. - Mówi nam się, że jak przyjdzie Bieńkowski to zrobi czystki, czym zachęca się nas do pracy na rzecz Janusza Gromka, a my przecież mamy pracować dla mieszkańców - słyszymy. Udało nam się ustalić, że przeciwko Henrykowi Bieńkowskiemu przeprowadzono prawdziwą kwerendę. - Ten arsenał nie ma charakteru kolekcjonerskiego - mówi nasze źródło w Platformie Obywatelskiej. - To zostanie użyte w brudnej kampanii, jaka za chwilę się rozpocznie. Dlatego część osób nie tylko odsunęła się od partii, ale też odmówiła startu z listo PO, bądź nawet wycofała swoje wsparcie finansowe - twierdzi nasz informator. Z naszych ustaleń wynika, że haki zbierane są także na Jacka Woźniaka. - Widziałem w obiegu kwity na pana Woźniaka z czasów, gdy był on dyrektorem Zarządu Portu Morskiego - mówi jeden z urzędników. - Nawet na waszym portalu pojawiły się wpisy w sprawie, która niekoniecznie musi być powszechnie znana, a więc dostęp do niej jest ograniczony.

Wybory samorządowe już 21 listopada. Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, żeby podgrzać atmosferę wyborczą. Tylko dlaczego zaczyna się od Urzędu Miasta?