Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Raport Wolskiego zaciekawia radnychJerzy Wolski na dzisiejszej sesji zaprezentował radnym wyniki ankiety przeprowadzonej na ulicach naszego miasta przez studentów. Dla niektórych są zaskakujące.


Miasto poprosiło studentów o wykonanie badania Kołobrzegu, imprez, tego, jak jesteśmy postrzegani. Pytani byli zarówno mieszkańców jak i turystów. Ankietę zrealizowano w okresie od czerwca do sierpnia.Wzięło w niej udział 1240 osób, z czego 508 osób to mieszkańcy Kołobrzegu. Turyści wskazują, że przyjeżdżają do Kołobrzegu dzięki pozytywnemu wizerunkowi miasta. Nie mają również problemu z brakiem informacji czy oznakowaniem atrakcji lub zabytków. Zdecydowana większość przyjezdnych informacje o Kołobrzegu zdobywa w internecie.

Jeśli idzie o ocenę oferty kulturalno-rozrywkowej naszego miasta, zdecydowana większość turystów ocenia ją pozytywnie, a zdecydowana większość mieszkańców negatywnie. Jeśli idzie o markę poszczególnych imprez, liderem jest Sunrise Festival. Jeśli idzie o badanie emocji związanych z Kołobrzegiem, najwięcej negatywnych odpowiedzi udzielali mieszkańcy. Krytykują oni fakt, że miasto obraca się głównie wokół turystów, że dba się tylko o turystów, z myślą o turystach układa się programy imprez i realizuje inwestycje, miasto nie jest nastawione na młodych ludzi, etc. 97% turystów i 80% mieszkańców odpowiedziało, że Kołobrzeg jest miastem przyjaznym. 95% turystów uważa, że nasze miasto jest bezpieczne. Przeciwnego zdania jest 90% mieszkańców. 70% turystów twierdzi, że Kołobrzeg kipi życiem, a 73% mieszkańców twierdzi, że Kołobrzeg jest nudny i wymarły.

Jak mówią eksperci, miasto musi również prowadzić komunikację wewnętrzną i marketing skierowany do mieszkańców. Radni zamierzają rozmawiać na ten temat w oparciu o wyniki ankiety. Po sesji, Klub Porozumienie Dla Kołobrzegu zwołał konferencję prasową, na której podsumował dzisiejszą sesję.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama