Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Radni PiS na czele z posłem Hocem jako pierwsi oficjalnie wypowiedzieli się na temat nowego projektu uchwały Rady Miasta w sprawie Bastionu.


Poseł Czesław Hoc podczas konferencji prasowej bardzo dużo czasu poświęcił na wyjaśnienie zagadnień związanych z ochroną środowiska na tym terenie, który jest objęty ochroną w ramach Natury 2000. Jak sam powiedział, jego wątpliwości nie budzi działalność gospodarcza właścicielu Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion, ale jej wpływ na stan borowiny, torfu i wód, które w tym miejscu się gromadzą. Zawiadomił w tej sprawie odpowiednie instytucje. - Chcę, żeby kompetentne służby sprawdziły to, co dzieje się na tym terenie, żeby wyjaśnić, czy jeżdżenie czołgami i transporterami opancerzonymi na cennym ekologicznie terenie jest w ogóle dopuszczalne - mówi Czesław Hoc. - Ta sprawa ciągnie się zbyt długo, a władze miasta w tym przypadku kompletnie nie wykonują swojej powinności. A powinny wymagać raportu oddziaływania na środowiska, a nie zapewnień właścicieli firmy. Na tej podstawie trzeba by wierzyć każdemu inwestorowi.

Radny Henryk Carewicz zwrócił uwagę, na dwie różne stawki czynszu, jakie płacą dzierżawcy terenu. - Jest stawka w okresie sezonu letniego i poza tym okresem. Dla mnie to jest niezrozumiałe. To nierówne traktowanie kołobrzeskich przedsiębiorców. Inni tak nie mają. A poza tym dla mnie wątpliwa jest możliwość korzystania z części działki do przejażdżek wojskowych. Ja też chciałbym mieć możliwość bezpłatnego korzystania z terenu do celów gospodarczych - dodaje Carewicz. Wtórował mu Lech Kozera, który oskarżył Platformę Obywatelską o indolencję w sprawach przyrodniczych, od wycinania drzew po nieumiejętność załatania dziury w Ekoparku.

Projekt uchwały jak do tej pory skrytykowali radni obu najważniejszych dla tej sprawy komisji: uzdrowiskowej i budżetowo-gospodarczej. Jak powiedział nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, prezydent Janusz Gromek jest przygotowany na krytykę radnych i przygotował dwa alternatywne projekty uchwał w tej sprawie, o zmienionych granicach dzierżawy działki przy ul. Koszalińskiej. W tej sprawie radni zadecydują już na wtorkowej sesji Rady Miasta.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama