Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pamięć o bohaterce: 110 lat historii Ekonoma

W czwartek Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu obchodzi swoje święto związane z rocznicą śmierci patronki szkoły. Emilia Gierczak, bohaterka walk o Twierdzę Kołobrzeg, jest nie tylko symbolem odwagi i poświęcenia, ale także inspiracją dla całej społeczności szkolnej.

W imieniu starosty Tomasza Tamborskiego oraz Zarządu Powiatu, wicestarosta Jacek Kuś złożył serdeczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.  Przekazano też na ręce dyrektor Joanny Babiak czek na kwotę 5.000 złotych, który zostanie przeznaczony na zakup szafek dla uczniów, w dowód uznania i wsparcia dla rozwoju placówki.

Wyróżnienie otrzymało 22 nauczycieli oraz 16 pracowników administracji i obsługi, których zaangażowanie i poświęcenie wspierają rozwój edukacyjny szkoły.

Szkolne święto było poświęcone pamięci porucznik Emilii Gierczak, która tragicznie zginęła w dniu 16 marca 1945 roku, oraz jubileuszowi 110-lecia istnienia budynku szkoły. Podczas uroczystej akademii przedstawiona została historia budynku od 1914 roku, oparta na archiwalnych zdjęciach z ostatnich 110 lat.

Gościem specjalnym akademii był Chór Pionierów, który w części artystycznej wykonał utwory poświęcone Kołobrzegowi. Ponadto, uczennice szkoły Marcelina oraz Oliwia zaprezentowały swoje utwory przy akompaniamencie gitarowym.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama