Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy 8-klasiści znajdą w tym roku miejsca w wymarzonych szkołach?

Starosta Tomasz Tamborski, zapewnia, że w obliczu nadchodzącego roku szkolnego 2024/2025, sytuacja z zeszłego roku, która zaskoczyła wielu uczniów i ich rodziców, już się nie powtórzy. Analiza danych demograficznych przeprowadzona przez władze powiatu pozwoliła na przygotowanie solidnych założeń do rekrutacji. W tym roku szkolnym liczba absolwentów klas ósmych z terenu powiatu wyniesie 501 uczniów. Warto tu przypomnieć, że w poprzednim roku, z powodu nietypowej sytuacji związanej z kumulacją roczników (6 i 7-latków), liczba absolwentów klas ósmych osiągnęła aż 1016 osób. By sprostać temu wyzwaniu, władze otworzyły ostatecznie 36 oddziałów, przyjmując 1081 uczniów.

Obecnie prognozuje się, że minimalna liczba oddziałów w liceach ogólnokształcących, technikach oraz branżowej szkole I stopnia wyniesie 21. Jednakże ta liczba może ulec zwiększeniu w zależności od ilości zgłoszeń uczniów. Należy także pamiętać, że do szkół na terenie powiatu aplikują również uczniowie spoza jego granic, stanowiąc około 20-30% ogólnej liczby ósmoklasistów.

Starosta podkreśla, że nie ma już obaw o brak miejsc w szkołach. Władze powiatu są gotowe na przyjęcie wszystkich chętnych do nauki na nowy rok szkolny.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama