Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczysław Szpak zdobył brązowy medal mistrzostw świata

W dniach od 26 marca do 1 kwietnia w Toruniu odbyły się 9 Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. W zawodach wzięło udział ponad 4 tysiące zawodników z 88 krajów, najstarszy zawodnik miał 97 lat. Niektórzy zawodnicy wzięli udział więcej niż jednej konkurencji co dało ponad 8 tysięcy osobo-startów.

Do miasta Kopernika wyjechało walczyć o medale trzech kołobrzeżan – Andrzej Wyganowski w kategorii M 75 wystartował na 10 km i z wynikiem 54:29 zajął 8 miejsce. Robert Piotrowski wystartował w rzucie dyskiem w kategorii M55 – w gronie 17 zawodników zajął 12 miejsce. Do Torunia pojechał także nasz multimedalista niespełna 62 letni Mieczysław Szpak, który po wielu perypetiach zdrowotnych zdecydował się na start w dwóch konkurencjach kategorii M 60-65. W czwartek 30 marca wystartował w rzucie dyskiem - w gronie 19 zawodników po oddaniu trzech rzutów do ścisłej ósemki wszedł z wynikiem 45.60 m. Kolejne trzy rzuty w finale to maksimum włożonej mocy, jednak nie udało się zaliczyć żadnego /minimalnie nadepnięte na obręcz/ a szkoda, bo dwa z nich może by dały medal. Pozostał z wynikiem 45 .60 m który dał ostatecznie 5 miejsce. Konkurencja pchnięcia kulą odbyła się na drugi dzień - 31marca o 8 00 rano/po zmianie czasu to jak 7 00/. Obolały po starcie w dysku, niewyspany musiał zebrać siły i spróbować powalczyć o medal w kuli. Do tej konkurencji zgłoszonych zostało 19 zawodników z 13 państw. Do ścisłego finału wszedł z wynikiem 13 61 m - co na razie dawało piąte miejsce - mocna kawa, większa mobilizacja i złość by nie pozostać znowu na piątym miejscu/jak w dysku/, zaowocowała pchnięciem kuli na odległość 13 85 m. Osiągnięty wynik przesunął naszego zawodnika na trzecie miejsce. W szóstej kolejce zawodnicy z dalszych miejsc nie zdołali już uzyskać lepszych wyników i tym samym Mieczysław Szpak zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata.

Mieczysław Szpak odbierając w bieżącym roku nagrodę za „Niezłomnego” w Plebiscycie Gazety Kołobrzeskiej, powiedział, że jeszcze z żadnych zawodów rangi Mistrzostw Świata, Europy czy Polski Masters nie wrócił bez medalu – tym razem także mimo ogromnych problemów zdrowotnych, które nie pozwalały na pełne przygotowanie formy - także przywiózł medal – gratulacje a także życzenia zdrowia i sukcesów dla całej trójki niezłomnych zawodników.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama