Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, straż, gościno, pościgSłuchacze Radia ZET nagrali jak wóz Straży Miejskiej jedzie z nadmierną prędkością. Rozgłośnia zrobiła z tego sporą aferę, a film ogląda cała Polska...


Użytkownik Jan Kowalski umieścił w serwisie "YouTube" film pokazujący, jak spieszy się radiowóz Straży Miejskiej z Gościna. Auto jechało drogą wojewódzką nr 162 w kierunku skrzyżowania z drogą krajową nr 6. Nagranie zostało zarejestrowane na odcinku Karkowa i Wartkowa. Autorzy filmiku co chwila punktują przekroczenia prędkości przez pojazd kierowany przez strażnika. Dodatkowo, jak zauważają, strażnik rozmawia przez telefon komórkowy i przekracza linię ciągłą.

W sieci pojawiło się natychmiast wiele komentarzy, a sam filmik trafił na portal "Wykop.pl", gdzie cieszy się ogromną popularnością i wrogością internautów, którzy żądają likwidacji straży gminnych.

Co na to Straż Miejska w Gościnie? Na stronie Radia ZET pojawił się komunikat sygnowany przez strażników: "Radiowóz jechał w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia (pożar sam. ciężarowego na drodze krajowej nr 6). Radiowozy SM Gościno są wyposażone w rejestratory GPS, które pokazują również prędkość punktową. Żadne ze wskazań podanych przez nagrywającego nie są zgodne ze wskazaniami urządzenia rejestrującego. Kierowca po otrzymaniu informacji, że nie jest już potrzebny na miejscu zdarzenia zwolnił , co widać na filmie. Można piętnować ,nawet należy, łamanie przepisów. Należy jednak sprawdzić przyczyny, art 26 kk: Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego".

Fot. Youtube


KOMENTARZ
Gdy policja ściga wozem w wideoradarem kierowców przekraczających prędkość, ci dowodzą, że funkcjonariusze sami łamią prawo, bo jadą za szybko. A jak było w tym przypadku? Co uzasadnia brawurową jazdę 130 km/h za wozem straży z Gościna? Jeżeli faktycznie radiowóz został zadysponowany do akcji ratowniczej, to nic takiej prędkości do celów filmowych nie uzasadnia. Szkoda, że dziennikarze z Radia ZET nie zauważyli, że to wykroczenie, a patrząc na liczbę przekroczeń, to kierowca chyba powinien stracić prawo jazdy... Nie wiem czy gościńscy strażnicy rewelacją z internetu zainteresowali policję, ale nasza redakcja zrobi to w poniedziałek. Chcę podkreślić, że zachowanie funkcjonariusza na służbie jest niewłaściwe i nie budzi to wątpliwości, ale przyczyny tej sytuacji ustalimy dopiero w poniedziałek, w weekend Straż Miejska w Gościnie nie pracuje. Tak więc do tematu powrócimy.

Robert Dziemba

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama