Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Gościnie zainstalowano defibrylator AED

Burmistrz Gościna informuje, że w 4 października został zainstalowany defibrylator AED. Urządzenie znajduje się na ścianie Centrum Przesiadkowego przy ulicy Kolejowej. Urządzenie dostępne jest całodobowo w kapsule instalacyjnej. Defibrylator AED został zakupiony decyzją burmistrza, ze środków własnych gminy Gościno.

Defibrylator przeznaczony jest do użytku publicznego. Z urządzenia - w razie konieczności ratowania czyjegoś życia - może skorzystać każda, nawet nieprzeszkolona osoba. Wskazaniem do użycia AED jest rozpoznanie nagłego zatrzymania krążenia.

Do obsługi tego urządzenia nie trzeba żadnych wyjątkowych umiejętności, ani żadnego przeszkolenia. Wystarczy przekręcić obudowę zgodnie z kierunkiem strzałek, zerwać plombę, wziąć urządzenie, dostarczyć do potrzebującego i uruchomić przyciskiem. Następnie, urządzenie za pomocą automatycznie wydawanych komend wyjaśni krok po kroku jakie czynności należy wykonać, by poprawnie przeprowadzić defibrylację.

Otwarcie kapsuły uruchamia sygnał alarmu dźwiękowego, dodatkowo samo urządzenie posiada lokalizator GPS i jest stale monitorowane systemem wizyjnym.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama