Light Snow

2°C

Kołobrzeg

9 grudnia 2022    |    Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
9 grudnia 2022    
    Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mieczkowska: w Korzyścienku ponad 80% gruntów należy do miasta

Pierwszym gościem audycji "Studio Reduta" była prezydent Anna Mieczkowska, z którą rozmawiamy o przyłączeniu terenów w Korzyścienku w sołectwie Korzystno do granic administracyjnych miasta. - W Korzyścienku ponad 80% gruntów należy do miasta - wskazuje prezydent Kołobrzegu i dodaje, że to tereny Zieleni Miejskiej, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiej Energetyki Cieplnej. Pozostałe działki to własność Skarbu Państwa, a także nieruchomość prywatna. - To daje nam 44 hektary inwestycyjne - mówi Anna Mieczkowska i wskazuje, że są to tereny po działalność inwestycyjną. Miasto chciałoby tam zrobić miejsce, które w okresie kryzysu pozwalałoby działać przedsiębiorcom i rozwijać miasto. Dziś takich terenów w samym mieście nie ma. Jednocześnie prezydent zaprzecza, żeby tam powstawała jakakolwiek deweloperka. - Tam ma powstać strefa  inwestycyjna. W kolejnej perspektywie unijnej są pieniądze na budowanie takich stref - mówi prezydent.

- Zyskamy na tym wszyscy - deklaruje Mieczkowska i mówi, że obawy mieszkańców w zakresie integracji z miastem jest bezpodstawna. - My nie sięgamy tak daleko - deklaruje prezydent, wskazując, że obecne zamiary miasta dotyczą tylko terenów wolnych. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama