Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jak farma trolli rzuciła się na drzewa...

Po krótkiej przerwie powraca audycja "Wyjęci spod prawa". Wymęczony trochę przez cały tydzień, ale jednak ważny temat wycinki drzew na Zdrojowej wymagał komentarza. A sprawę chciano ukryć, bo po cichu wysłano wniosek o wycinkę drzew do starostwa. A dlaczego nie obwieszczono tej hiobowej wieści na profilu społecznościowym pani prezydent? Tyle wystarczyło, żeby całego tego galimatiasu uniknąć. A gdy już mleko się rozlało, w internecie można było zauważyć pewnego rodzaju ciekawostkę. Choć na ulicy Zdrojowej praktycznie nikt nie mieszka, pisano setki komentarzy za wycinką. Robiono to w schematyczny sposób. Atakowano starostę, bo on też wycina drzewa, bo to jego zemsta, akcja polityczna, że utrudnia inwestycje. Pisano komentarze z kilku tych samych adresów IP, które potem rotowały. Tak było na naszym portalu, ale też tak było na portalu "Informacje.kolobrzeg.pl". Gdy administrator wykrywał tego rodzaju działania, przeradzały się one w kaskadowe komentarze broniące starostę. To były dziesiątki komentarzy w ciągu godziny. W ciągu tygodnia usunęliśmy ponad 500 takich komentarzy. Powstaje pytanie, kto uruchomił taką farmę trolli w obronie, uwaga, wycinki drzew na Zdrojowej?

W "Wyjętych spod prawa" komentujemy także zmiany w działaniu schroniska. Zmieniły się przepisy, a ponieważ kończy się umowa, miasto rozpisało nowy przetarg. Jest on  na razie nierozstrzygnięty, bo jak wiadomo, kwota, którą zaproponowało stowarzyszenie "Rex" o niemal 40% przewyższa to, co w wydatkach zaplanowało miasto. Co więcej, miasto nie chce, aby w schronisku przebywały psy z innych gmin, co ma zmniejszyć ilość zwierząt i przełożyć się obniżenie kosztów. Ekonomicznie ma to uzasadnienie, bo na pewno koszty wielu działań przy opiece nad 1, 100 i 1000 psów będą inne. Czy będzie tak ze 120 i 60 psami, to się okaże. Decyzja może być korzystna dla miasta, ale mniej korzystna dla stowarzyszenia.

W audycji komentujemy także krytykę "Marianów", czyli ciekawych brązowych figurek, które zdobią nasze miasto. Można odnieść wrażenie, że odezwał się hejt branżowy pod adresem wykonawców, którym w okresie dekoniunktury ktoś pozazdrościł zarobków. Do tego przyłączyli się przeciwnicy "Marianów" i się zaczęło. A w komentarzach roi się od zwykłego faryzeizmu i głupoty, w stylu, że nie wydając na "Mariany" będzie na walkę z bezrobociem, itd. Równie dobrze za oszczędności z rzeźb w okolicach 2099 roku zbudujemy jakąś drogę. Po więcej zachęcamy do naszej audycji.

UWAGA!
W ZWIĄZKU Z ŁAMANIEM REGULAMINU NA PORTALU MIASTOKOLOBRZEG.PL DALSZE KOMENTOWANIE JEST NIEMOŻLIWE. W PRZYPADKU ROSZCZEŃ OSÓB TRZECICH, SPRAWA MOŻE TRAFIĆ NA DROGĘ PRAWNĄ. NAM TEŻ JEST PRZYKRO.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama