Broken Clouds

10 maja 2024    |    Imieniny: Antonina, Izydor, Antoni
10 maja 2024
    Imieniny: Antonina, Izydor, Antoni

informacje kołobrzeg, majówkaMajówka zapowiada się umiarkowanie ciepło, ale raczej słonecznie. Co więc można robić w tym czasie? Zapewne każdy coś ciekawego dla siebie.

1-5 maja od godz. 10.00 do 20.00 Kiermasz Majowy na Skwerze Pionierów

2 maja (czwartek)
12.00 - Uroczyste wciągnięcie flagi na masz na wieży ratusza przez Kompanię Honorową Garnizonu Kołobrzeg i okolicznościowe przemówienie starosty Tomasza Tamborskiego
17.00 - Kołobrzeska majówka - koncert Orkiestry Zdrojowej scena plenerowa RCK, wstęp wolny

3 maja (piątek)
10.00 - Msza za Ojczyznę w Bazylice Mariackiej, a po niej przemarsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się zgromadzenie patriotyczne, a przemówienie wygłosi prezydent Janusz Gromek
17.00 - Kołobrzeska majówka i koncert zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego (Szkoła Tańca Top Toys Kołobrzeg, Studio Wokalne Klubu Wojskowego w Kołobrzegu, Vigor Styl Dance Studio), koncert zespołu „Trubadurzy” - scena plenerowa RCK, wstęp wolny

4 maja (sobota)
19.00 - Kołobrzeska majówka Majowy ROCK Blok, koncert zespołów: Baraka Face Junta, DEZERTER - scena plenerowa RCK, wstęp wolny

Rodzinny Rajd Rowerowy
Dźwirzyno i okolice -> Kołobrzeg. 1 maja po zbiórce o godzinie 11.00 pod Halą Milenium w Kołobrzegu, start ścieżką rowerową nr 10 w kierunku Grzybowa. Przy ulicy Bałtyckiej w Grzybowie spotkanie z grupą jadącą z Dźwirzyna. Stąd, chętni do przejechania dłuższego dystansu, ruszą trasą Grzybowo -> Korzystno -> Stary Borek-> Głowaczewo -> Dźwirzyno. Pozostali pojadą dalej ścieżką rowerową nr 10 do Dźwirzyna. Spotkanie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji Dźwirzynie. Od godziny 14.00 odbywać się tam będzie Piknik Rodzinny, w którego programie znalazły się następujące atrakcje: gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, bogata gastronomia, loteria fantowa, występy artystyczne oraz pokaz ratownictwa medycznego. Powrót do Kołobrzegu planowany jest w godzinach 16.00 - 17.00.

1 maja - Pola Nadziei - zbiórka funduszy na budowę Hospicjum
Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie życia oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na budowę hospicjum. 1 maja wolontariusze (ponad 100 osób) będzie kwestować na ulicach miasta w godzinach od 10.00 do 17.00.  Rozpoznamy ich po żółtych koszulkach z logo Hospicjum, oznaczonych puszkach i identyfikatorach. W zamian każdy ofiarodawca otrzyma żonkil-symbol nadziei. W tym roku ma zostać rozdanych trzy tysiące żonkili.

Zakończenie Sezonu Kąpielowego Morsów

1 maja o godz. 11.00 na Kamiennym Szańcu rozpoczyna się majówka Kołobrzeskiego Klubu Morsa. W programie klubowe gry zespołowe, wspólna rozgrzewka i kąpiel w Bałtyku o godz. 12.00. Od 12.30 impreza integracyjna.

Obszerny program majówkowy przygotowała także sąsiednia gmina z okazji Dni Ustronia Morskiego (zobacz).