Few Clouds

29 czerwca 2024    |    Imieniny: Benita, Piotr, Paweł
29 czerwca 2024
    Imieniny: Benita, Piotr, Paweł

informacje kołobrzeg, hoc,pis,kongresNa Ursynowie odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zaprezentował przedwyborcze obietnice, podtrzymuje je Czesław Hoc.

Kongres, w sposób jasny i czytelny wskazał, że tylko Premier Jarosław Kaczyński i tylko Prawo i Sprawiedliwość jest merytoryczną, realną i jedyną alternatywą dla Polski wobec nieudolnego, szkodzącego i egoistycznego, pozbawionego empatii - „systemu Tuska”. To charyzmatyczny mąż stanu, Jarosław Kaczyński zrealizuje kompleksowy Program Prawa i Sprawiedliwości, który przywróci wiarę i nadzieję Polaków do Polski dumnej, w której dewiza „Warto być Polakiem” stanie się zawołaniem narodowym. W której, w polityce zagranicznej będzie obowiązywać zasada „Nic o nas bez nas!” A Polska będzie silna, bo oparta na uniwersalnych wartościach i pryncypiach. Silna - jako wspólnota, nierozerwalnie związana z chrześcijaństwem. Polska sprawiedliwa i solidarna!

Kongres potwierdził, że to zrobimy natychmiast po objęciu władzy:
1/ zdecydowane odejście od ustawy wydłużającej wiek emerytalny do 67 roku życia;
2/ zabezpieczymy i ochronimy polską ziemię przed jej rozbiorem po 1 maja 2016 r.;
3/  utrzymamy Polskie Lasy jako niezbywalną własność Narodu;
4/ ukrócimy kolejne zmiany nazw sklepów wielkopowierzchniowych i wyprowadzanie olbrzymiego kapitału za granicę - wprowadzimy dla nich 1-2% podatek obrotowy;
5/ nastąpi pilna reforma sądownictwa (zero tolerancji dla patologii w wymiarze sądownictwa, nie może być „państwem w państwie”);
6/ w oświacie – nauczyciele i dyrektorzy szkół staną się pracownikami państwowymi, powróci rzeczywisty nadzór kuratora nad oświatą w terenie oraz 8-klasowa szkoła podstawowa i 4 – letnie liceum ogólnokształcące, a także powróci szkolnictwo zawodowe
7/ wprowadzimy comiesięczny dodatek rodzinny w kwocie 500 zł na każde drugie, trzecie i kolejne dzieci w rodzinie;

Ponadto:
8/system ochrony zdrowia będzie ukierunkowany na pacjenta i jego potrzeby, oparty na etosie służby i misji, eliminujący zysk oraz likwidujący dominację „procedury”, zapewniający równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, a NFZ - zlikwidujemy;
9/utworzymy „Narodowy Program Zatrudnienia”- 1 mln 200 tys. miejsc pracy dla ludzi młodych, a małe i średnie przedsiębiorstwa będą „solą tej ziemi”;
10/Polska będzie wolna od GMO;
11/ mówimy „tak” -  dla odnawialnych źródeł energii, w tym – dla energii wiatrowej, ale zdecydowane „nie” – dla patologii i zagrażających zdrowiu ludzi instalacji ferm wiatrowych, a w kwestii energii atomowej - ogólnokrajowe referendum.

Tak więc, w każdej dziedzinie życia publicznego w Programie Prawa i Sprawiedliwości mamy receptę na ich naprawę i zdecydowane przeciwstawienie się „systemowi Tuska”, który utrwalił się jako dysponent przywilejów, awansów i wszelkiej gratyfikacji dla swoich. By żyło się im lepiej! A chodzi o to, by Nasza Najjaśniejsza Rzeczpospolita była Ojczyzną wszystkich Polaków, by dzieci rodziły się w Polsce, a przywileje i awanse dotyczyły wszystkich równo i sprawiedliwie, by powróciły uświęcone tradycją zwyczaje „szacunku dla chleba, bocianiego gniazda i imienia Chrystusa w pozdrowieniu”.

Czesław Hoc

informacje kołobrzeg, hoc,pis,kongres