Few Clouds

17 maja 2024    |    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon
17 maja 2024
    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

informacje kołobrzeg, rada, osiedla, rada miastaPrzewodniczący rad i szefowie zarządów osiedli spotkali się dziś z Komisją Prawa Rady Miasta. Członkom rad przekazano dokumenty i uzgodniono procedury.

Jednym z powodów dzisiejszego posiedzenia, było podjęcie przez Radę Osiedla Nr 4 nielegalnej uchwały w sprawie odwołania starosty kołobrzeskiego. Artur Mikołajek, szef komisji i radny osiedlowy, zaapelował do członków rad osiedlowych o przestrzeganie prawa i obowiązujących. Renata Brączyk, przewodnicząca Rady Osiedla Nr 4 wskazała, że pierwszy raz otrzymała taki dokument jak statut osiedla. Wyjaśniono pani przewodniczącej, że dokumenty są przekazywane szefom zarządów, a ponadto wszelkie dokumenty znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej, a były również dyskutowane przed ich uchwaleniem przez radę.

Członkom rad osiedlowych wyjaśniono, na co można wydawać pieniądze publiczne w ramach funkcjonowania rad osiedlowych. Dorota Oyedemi zaapelowała do Rady Osiedla Nr 4, aby kontaktowała się z radnymi miejskimi, reprezentującymi tę część miasta, w sprawie swojej działalności. Skrytykowała obecną radę osiedla za to, że tego nie robi i porównała ją do rady poprzedniej kadencji.

informacje kołobrzeg, rada, osiedla, rada miasta