Broken Clouds

6 lipca 2024    |    Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
6 lipca 2024
    Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa

informacje kołobrzeg, wałęsa, dorga s6, inwestycjaTrwa regionalna rozgrywka o budowę do 2020 roku ważnej dla naszego województwa i miasta drogi S6. Inwestycję popiera europoseł Jarosław Wałęsa.

O drodze S6 mówi się w Kołobrzegu od lat. Temat rozpoczął na poważnie ś.p. Sebastian Karpiniuk, który wbrew krytyce opozycji, wskazującej, że to zwykła kampania, obiecał starania na rzecz budowy tej drogi w ramach 5 wariantu. Ostatnio w naszym programie, prezydent Janusz Gromek żartował, że gdy pojawia się w parlamencie, żartuje się, że "idzie 5 wariant", w ramach którego droga S6 ma przebiegać przez Kołobrzeg.

Akcja poparcia na rzecz tej inwestycji, a więc przebudowie trasy ze Szczecina do Trójmiasta, zakreśla coraz większe kręgi. Pokazuje się, że nasze województwo jest białą plamą, jeśli idzie o nowoczesną i bezpieczną trasę szybkiego ruchu, łączącą nas z województwem pomorskim. obecna szóstka jest wąska, niebezpieczna i co roku zbiera duże żniwo w postaci osób, które giną w wypadkach.

Europoseł Jarosław Wałęsa poparł w Koszalinie realizację tej inwestycji, która jest również ważna z punktu widzenia Gdańska. Jak mówił, ta droga leży u podstaw rozwoju oby województw. Wałęsa wpisuje się również do specjalnego zespołu parlamentarnego, który powstaje na rzecz poparcia dla tej inwestycji. Poparcie polityczne może być niezbędne ze względu na topniejące środku na budownictwo drogowe w Ministerstwie Transportu. - Mam nadzieję, że w końcu doprowadzimy do tego, że będziemy mieć nowoczesne połączenie pomiędzy miastami i będziemy spędzali więcej czasu na miejscu niż w korkach. Podpisuję się pod tym projektem obiema rękami i nogami, jeśli można - deklarował europoseł PO.

informacje kołobrzeg, wałęsa, dorga s6, inwestycja